TUNÇ’TAN BARTIN EĞİTİMİNE BİR YATIRIM MÜJDESİ DAHA

24 Ağustos’ ta ihale edilecek

TUNÇ’TAN BARTIN EĞİTİMİNE BİR YATIRIM MÜJDESİ DAHA Güncel

 

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Endüstri Meslek Lisesi yeni adıyla Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni kampüsüne ati proje çalışmalarının tamamlandığını belirterek, yapım ihalesinin 24 Ağustos’ta Bartın İl Özel İdaresince gerçekleştirileceğini açıkladı.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2016 yılı yatırım programına alınarak,  Devlet Su İşleri (DSİ) yolu üzerinde 30 dönümlük arazide yer tahsis işlemleri tamamlanan ve proje yapım çalışmalarına başlanan Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin projesinin tamamlandığını söyledi. Tunç, 24 Ağustos tarihinde yapım ihalesine çıkılacağını ve yeni kampüs içerisinde 24 derslik modern eğitim binası, spor salonu ve atölye binasının inşa edileceğini kaydetti.

Erkek Sanat Enstitüsünden Modern bir Mesleki Teknik Anadolu Lisesine

Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 1967 yılında Erkek Sanat Enstitüsü olarak hizmete başladığını ve muhtelif tarihlerde yeni bölümler eklendiğini ifade eden Yılmaz Tunç, 2003 yılında Mesleki ve Teknik Lise olarak faaliyetine devam eden okula 2008 yılında Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Gemi Yapımı alanının ilave edildiğini belirtti. Okulun öğrenci sayısının artmış olması ve mevcut eğitim binaları ile atölyelerin eski ve yetersiz kalması nedeniyle yeni kampüse ihtiyaç hasıl olduğunu ve konuyu Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşerek yeni kampüs inşasını geçen yıl yatırım programına aldıklarını dile getiren Tunç,  yer tahsisi ve proje çalışmalarının tamamlandığını, şimdi sıranın yapım ihalesinde olduğunu, 24 Ağustos 2017 tarihinde yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini vurguladı.

Yeni kampüs içerisinde 24 derslikli modern eğitim binası, spor salonu ve atölye binasının inşa edileceğini belirten Tunç, yıl yatırım programında proje için öngörülen ödeneğin 14 milyon 600 bin lira olduğunu söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam