AMASRA İLÇE HASTANESİNİN İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR

Tunç: “1 yıl da tamamlanacak”

AMASRA İLÇE HASTANESİNİN İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR Güncel

 

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Amasra İlçe Hastanesi inşaat çalışmalarının Amasra Kaleşah Mahallesinde inşaatının hızla yükseldiğini ve Amasra ilçesinin ilk basamak sağlık hizmeti ihtiyacını karşılayacağını söyledi. Tunç, “ 5 milyon liraya mal olacak olan Amasra ilçe hastanesini 1 yılda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız” Dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Amasra İlçe Hastanesi inşaat çalışmalarının Amasra Kaleşah Mahallesinde inşaatının hızla yükseldiğini ve Amasra ilçesinin ilk basamak sağlık hizmeti ihtiyacını karşılayacağını söyledi. Tunç, “İnşaat çalışmalarına mayıs ayında başlanan ve bir yıl gibi kısa sürede tamamlanacak olan yeni Amasra İlçe hastane binası 3 bin 100 metrekare kapalı alana sahip, bodrum, zemin kat ve iki normal kat olmak üzere dört kattan oluşacak. Hastanenin bünyesinde Aile Hekimlikleri, diş ünitesi, doğumhane, poliklinik, müşahede odaları, hasta odaları ve acil bölümleri yer alacak, hasta odalarının içerisinde banyo, WC, TV yer alacak ve odalar tek kişilik refakatçi ile kalınabilecek modern yatak konforunda olacak” dedi.

“YENİ DEVLET HASTANENİN İHALE HAZIRLIĞI DEVAM EDİYOR”

Bartın’da sağlık alanında önemli icraatlara imza attıklarını belirten Yılmaz Tunç,  “Bartın ve ilçelerinde son teknolojiye sahip, modern sağlık tesisleri yapıyoruz. Yeni 400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesi proje çalışmaları tamamlandı. 2017 yılı yatırım programında yer alan hastanenin yapım ihalesi hazırlığı devam ediyor. İnsan hayatını her şeyin önünde tutuyoruz. Yeni hastaneler inşa ederken mevcut hastanelerimizin bakımını yapıyoruz. Mevcut hastanenin yoğun bakım, fizik tedavi, acil ünitelerinin kapasitelerinin artırılması ve tıbbi cihazların teknolojik gelişime uygun revize edilmesi ile ilgili olarak önemli çalışmalar gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

“SAĞLIKTA YATIRIMLARINA SON HIZ DEVAM EDİYORUZ”

Bartın’da, Merkez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ulus İlçe Hastanesi, Bartın Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları ek blok, Fizik Tedavi Ünitesi’nin yapımını tamamlayarak hizmete açtıklarını ifade eden Tunç, Bartın’daki beldelerin tamamına ve bazı merkezi noktadaki köylere Aile Sağlığı Merkezleri inşa ettiklerini, Arıt, Kumluca, Kozcağız, Hasankadı beldelerinde ve Kayadibi, Ellibaş, Tekkeönü, Kızılelma ve Kurtköy’de Aile Sağlığı Merkezlerinin yapımlarını tamamladıklarını, Ulus Zafer Köyü, Merkez Kaşbaşı Aile Sağlığı merkezini, Bartın Merkez Sağlıklı Yaşam Merkezi ve 112 acil istasyonu, Merkez Aladağ 112 acil istasyonu’nu da yatırım programına alarak inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Tunç, “Bartın’daki dev yatırımlar için tüm Bartınlılar adına başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza ve Bakanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam