TUNÇ, 10.HASANKADI DOĞA, TABİAT, KÜLTÜR FESTİVALİNE KATILDI

Hasankadı’da festival eğlencesi

TUNÇ, 10.HASANKADI DOĞA, TABİAT, KÜLTÜR FESTİVALİNE KATILDI Güncel

 

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Hasankadı Belediyesi tarafından bu yıl 10. Kez düzenlenen Hasankadı Doğa, Tabiat, Kültür Festivaline katıldı.

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Hasankadı Belediyesi tarafından bu yıl 10. Kez düzenlenen Hasankadı Doğa, Tabiat, Kültür Festivaline katıldı.  Hasankadı Belediye Meydanında gerçekleştirilen festivalde İl Kültür Turizm Müdürü Faut Dursun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin ve Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan da yer aldı. Hasankadı İlköğretim okulu öğrencilerinin sergilediği yöresel halk oyunları gösterisiyle başlayan festivalde  Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan açılış konuşmasında beldede gerçekleştirilen yatırımları ve yeni projelerini anlattı. Beldenin tüm mahalle ve sokaklarına betonlama ve kilit parke çalışması yaptıklarını belirten Erdoğan, “Beldedeki yolların kenarlarına istinat duvarları yapılarak ulaşım sorununun çözdük. Beldedeki mahallerimizin hepsine de Ramazan aylarında iftar programları ve bayramlarda kullanılmak üzere yaşam merkezleri yaptık. Ayrıca Doğancılar mahallesinde halkımız ile birlikte cami inşa ettik, bu caminin adına 15 Temmuz Şehitleri camisi adını verdik. Beldemizdeki göçü engellemek için gençlerimize iş istihdamı sağlamak için belediyemize ait garaj binasını restore ederek bir işletmeciye kiraladık. Gençlerimizin ve öğrencilerimizin kullanması amacıyla beldemize kapalı halı saha yaptık. Bu hizmetlerin yapılmasında desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

TUNÇ: “HASANKADI BARTIN’A UZAK AMA GÖNÜLLERE UZAK DEĞİL”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise yaptığı konuşmada Hasankadı Beldesi’nin kent merkezine biraz uzak olduğunu ancak gönüllere uzak olmadığını söyledi. AK Parti hükümetleri olarak Hasankadı Beldesine  Başkan Zeki Erdoğan ile birlikte en güzel hizmetleri yapma gayreti içinde olduklarını belirten Tunç, “Ülkemiz, AK Parti iktidarlarıyla son 15 yılda büyük yatırımlara şahit oldu. Bu en güzel gören gözlerde Türkiye’ye izin için gelen gurbetçilerimizdir. Gurbetten gelen hemşerilerimize hoş geldiniz diyorum. Birliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştiren bu festivalleri uzun yıllar yaparız inşallah. Hasankadı’da kültür var, doğa var, güzellik var, sevecenlik var. Her şey Türkiye için! Hasankadı için!” şeklinde konuştu.

Plaket töreninin ardından 10. Hasankadı Doğa, Tabiat, Kültür festivali, Sanatçı Ramazan Çelik ve Nurcan Altınok verdiği konser ile devam etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam