AKIN: “İHTİYAÇ DUYULABİLECEK HER KONUDA YARDIMCI OLUYORUZ”

188 Alo Cenaze ve MEBİS hizmette

AKIN: “İHTİYAÇ DUYULABİLECEK HER KONUDA YARDIMCI OLUYORUZ” Güncel

Haber Merkezi

Bartın Belediyesi Cenaze ve Defin İşleri Hizmetleri birimi kurulan 188 Alo Cenaze Hizmetleri hattıyla 7/24 hizmet vermeye devam ediyor. Aynı zamanda www.bartinbelediyesi.com adresi üzerinden MEBİS (Mezarlık Bilgi Sistemi) kurularak, sistem üzerinden defin sorgulama, dualarımız, defin bilgileri ve mezarlık haritalarına ulaşılmakta olup, vatandaşlar her türlü işlemlerini bu sistem üzerinde gerçekleştirebilmelerine olanak sağlıyor.

Bartın Belediyesi Cenaze ve Defin İşleri Hizmetleri birimi kurulan 188 Alo Cenaze Hizmetleri hattıyla 7/24 hizmet vermeye devam ediyor. Aynı zamanda www.bartinbelediyesi.com adresi üzerinden MEBİS (Mezarlık Bilgi Sistemi) kurularak, sistem üzerinden defin sorgulama, dualarımız, defin bilgileri ve mezarlık haritalarına ulaşılmakta olup, vatandaşlar her türlü işlemlerini bu sistem üzerinde gerçekleştirebilmelerine olanak sağlıyor. Vatandaşların her anlarında yanlarında olarak destekçi olduklarını vurgulayan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Göreve başladığımız tarihten itibaren cenaze işlemleri ile ilgili birçok yeni yeniği hayata geçirdik. Bizler, vatandaşlarımızın en zor anlarına da ortak olarak yanlarında yer alıyoruz. Vatandaşlarımızın en zor anları, yakınlarını kaybetmeleridir. O an ihtiyaç duyulan birçok şey vardır. Cenaze hüznü ve telaşı ile çözülemez.  Vatandaşlarımıza bu konuda daha fazla yardımda bulunabilmek İl dışında hayatını kaybeden ve ilimize defnedilmesi gereken ya da ilimizde hayatını kaybederek il dışında defnedilmesi gereken tüm vatandaşlar Bartın Belediyesi tarafından ücretsiz olarak tahsis edilen cenaze aracı ile Türkiye’nin 81 iline naklediliyor” dedi.

“CENAZE SAHİPLERİNİN YANINDAYIZ”

İnsanların en çaresiz anlarının sevdiklerini kaybettikleri an olduğuna değinen Cemal Akın,  cenaze sahiplerinin, verilen hizmetlerle yanlarında olduklarını belirtti. Akın, “İnsanların çaresiz oldukları anlar kuşkusuz sevdiklerini kaybettikleri andır. O esnada cenaze yakınlarının acıları büyük olduğu için, yapılması olagelen birçok detayı unutabilmektedirler. Bu noktada Bartın Belediyesi olarak, cenaze yakınlarına destek olabilmek adına, acılarını paylaşarak, tüm cenaze evlerine tabure,  pide, ayran, lokum ve gül suyu gibi ihtiyaç duyulabilecek detaylar konusunda yardımcı oluyoruz. Acıları hafifletmek, cenaze yakınlarına destek olup, yalnız olmadıklarını hissettirebilmek adına elimizden gelen ne varsa yapmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

“CENAZE HİZMETLERİMİZ ÖNCELİKLERİMİZİN ARASINDA”

2009 yılından itibaren cenaze hizmetlerini titizlikle yürüttüklerini kaydede Akın, “Belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra, vatandaşlarımızın acılarını ve sevinçlerini paylaşmak da bizlerin görevleri arasında yer alıyor. Doğumdan ölüme kadar olan süreçte, belediyecilik hizmetleri tüm vatandaşlarımızın istifadesine sunuluyor. Bu noktada halkımızın acılarını hafifletmek, acısını paylaşmak amacıyla cenaze hizmetlerimizin talebe cevap verir şekilde yürütülüyor olması önceliklerimizin arasındadır. Göreve geldiğimiz 2009 yılından itibaren büyük titizlik içerisinde yürüttüğümüz cenaze hizmetlerimize yenilikler ekleyerek devam ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

ALO 188 İŞLERİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Bartın Belediyesi tarafından kurulan ve vatandaşların istifadesine sunulan Alo 188 Cenaze Hizmetleri hattı ile vatandaşalar belediyeye gelmeden cenaze ile ilgili konularda bilgi alabilmekteler, hizmetlerden faydalanabilmektedirler.

MEBİS (Mezarlık Bilgi Sistemi) HİZMETE GİRDİ

Bartın Belediyesi tarafından oluşturulan Mezarlık Bilgi Sistemi’ne (MEBİS)  www.bartinbelediyesi.com adresi üzerinden ulaşabilmekte olup, sistem üzerinden defin sorgulama, dualarımız, defin bilgileri ve mezarlık haritalarına ulaşılmakta,  vatandaşlar her türlü işlemlerini bu sistem üzerinde gerçekleştirilebilmektedirler.

.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam