TUNÇ, KOZCAĞIZ BARAJINI İNCELEDİ

Gövde inşaatı yakında başlayacak

TUNÇ, KOZCAĞIZ BARAJINI İNCELEDİ Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, inşaat çalışmaları hızla devam eden Kozcağız Barajı inşaatında incelemelerde bulundu. Tunç incelemede Kozcağız Çayı üzerinde inşa edilen barajın inşaat çalışmalarının önümüzdeki yıl tamamlanması planlandığını söyledi.

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, inşaat çalışmaları hızla devam eden Kozcağız Barajı inşaatında incelemelerde bulundu. İncelemede AK Parti  İl Başkanı Hüseyin Manav ve  İl Başkan Yardımcısı Uğur Yılmaz da yer aldı. Kozcağız Beldesinde, Kozcağız çayı üzerine inşa edilen Bartın il merkezini ve Kozcağız Beldesini taşkın zararlarından da koruyacak, Bartın’da toplam 24 bin 600 dekar zirai alanın sulanması için gereken suyun depolanmasını sağlayacak olan Kozcağız Barajı’nda çalışmalarını yerince inceleyen Tunç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından 9 Temmuz 2014 temeli atılan barajın inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi. Tunç, barajla ilgili “Depolama hacmi 46 milyon metreküp ve  kret uzunluğu 274 metre, talvegten yüksekliği 40 metre olacak olan  Kozcağız Barajı sulama ve taşkın koruma maksatlı olarak inşa ediliyor. Bartın Irmağı’nın kolu olan Kozcağız Çayı üzerinde inşa edilen barajın inşaat çalışmalarının önümüzdeki yıl tamamlanması planlanıyor. derivasyon tünelinin tamamlandığı projede, su derivasyon tüneline çevrildi. Dolusavak betonu, menba ve mansap batardolarında imalatlar devam ediyor, gövde sıyırma kazıları ise tamamlandı. Barajın gövde inşaatına da yakın zamanda başlanıyor” dedi.

“BARTIN İÇİN DEV YATIRIMLAR”

Bartın’da inşaat safhasında 3 adet baraj ve 1 gölet inşaatının olduğunu belirten Yılmaz Tunç, Kozcağız, Kışla, Kirazlıköprü barajı ile Ulus Eldeş Gölet inşaatlarının taahhüt edilen tarihlerde tamamlanması için çalışmaların titizlikle sürdüğünü, Bartın için çok önemli olan bu dev yatırımları Bartın'a kazandırmak için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam