TUNÇ BARTIN ADALET SARAYI İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Firmadan bilgi aldı

TUNÇ BARTIN ADALET SARAYI İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU Güncel

 

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, şehir merkezinde Gölbucağı Mahallesinde yapımı devam eden Bartın Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulunarak, çalışanlara kolaylıklar diledi.

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, şehir merkezinde Gölbucağı Mahallesinde yapımı devam eden Bartın Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulunarak, çalışanlara kolaylıklar diledi. İncelemelerde  AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav ve İl Başkan Yardımcısı Uğur Yılmaz da yer aldı. Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Tunç, 16 Ağustos 2016 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirilen Bartın Adalet Sarayının ihale sonucunun kesinleşmesinin ardından şehir merkezinde Gölbucağı Mahallesinde inşaat çalışmalarının başlandığını Adalet Sarayının 550 gün içerisinde tamamlanacağını ve yaklaşık maliyeti 30 milyon 398 bin TL olan Adalet Sarayının 22 milyon TL’ye ihale edildiğini söyledi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Bartın Merkez Adliyesi’nin ilçe adliyesinden kalma binada faaliyet gösterdiğini ifade eden Yılmaz Tuç, bu binanın Bartın için yetersiz kaldığını belirtti.  Adalet Bakanlığının yatırım programına aldıkları Adalet Sarayının öncelikle yer tahsisi ile ilgili çalışmaları tamamladıklarını ve ardından proje ihalesinin yapıldığını dile getiren Tunç,  proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından da yapım ihalesi sürecinin de bir an önce tamamlanması ve Bartın için önem arz eden projenin hayata geçmesi için önceki Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile yaptıkları muhtelif görüşmelerin ardından Bakan Bozdağ’ın talimat verdiğini kaydetti. Tunç, Bartın Adalet Sarayı yapım ihalesinin 16 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirildiğini belirterek Merkez Gölbucağı Mahallesinde inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ İNŞAATI DA DEVAM EDİYOR

Bartın’a iktidarları döneminde 4 milyar TL  tutarında kamu yatırımı kazandırdıklarını söyleyen Yılmaz Tunç,  ayrıca yatırım programında devam eden yatırım projelerinin tutarının da 4 milyar TL  olduğunu vurguladı. Bartın’da il merkezinde kamu hizmet binalarının yapımlarını sağladıklarını belirten Tunç, Valilik Hizmet binası, Emniyet Müdürlüğü hizmet binası, Kültür Müdürlüğü Hizmet Binası ve Kültür Merkezi’ni hizmete açtıklarını, Bölge Trafik Denetleme Hizmet Binası, Merkez Öğretmenevi ile SGK Hizmet binasını yapımını geçen yıl tamamlayarak hizmet vermeye başladığını, Bartın 112 Acil Çağrı Merkezi binasının inşaat çalışmalarının devam ettiğini, Adalet Sarayının da inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini sözlerine ekledi. Tunç, “Bartın’da gerçekleştirilen yatırımlardan dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Bakanlarımıza emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam