ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA KOLAYLIK SAĞLANDI

Halk otobüslerine 2 kat ilave

ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA KOLAYLIK SAĞLANDI Güncel

 

r Merkezi

Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ve Bartın Belediyesi İnkumu Özel Halk otobüsleri şehir içi ulaşımda vatandaşlara kolaylıklar sunmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Cemal Akın konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, Belediye Başkanı olduğu 2009 yılından itibaren, Özel Halk Otobüsü hizmetlerinin kalitesi, yeterliliği ve ulaşım ağının genişletilmesi ile ilgili birçok çalışma yürüttüklerini ve şehir içi ulaşımda vatandaşlara kolaylıklar sunmaya devam ettiklerini belirtti.

Belediye Başkanı Akın, hızlı nüfus artışı ile büyüyen Bartın’da artan ihtiyaçlara cevap veren bir belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını ifade etti. Akın, “18 mahallemiz ile genişleyen hizmet ağındaki tüm çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Göreve geldiğimiz 2009 yılından bugüne, genişleyen ulaşım ağımızla, şehir içi ulaşımda, vatandaşlarımıza kolaylık sunmayı hedefledik. Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, 2008 yılında toplamda 26 iken, 2009-2017 yılları arasında yapılan 22 ilave ile 48’e yükseltildi. Özel Halk Otobüslerine yapılan ilave haylar ile vatandaşlarımızın şehir içi ulaşımında büyük kolaylık sağlanmış oldu. 22 halk otobüsü ilavesinin yanı sıra her otobüse engelli rampası, her otobüs ve duraklara kamera kayıt sistemleri yerleştirerek vatandaşlarımızın ulaşımlarında sorunsuz yolculuk yapmalarına olanak sağlamış olduk. 2008 yılında 11 hat üzerinde hizmet veren Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, göreve geldiğimiz 2009 yılında hat ilavesi yapılarak 18 hat üzerinde 48 adet otobüs ile şehir içi ulaşım anlayışına katkı sağladık. Durak sayımızı da 250’ye yükselttik. Aynı zamanda İnkumu dolmuşları olarak 18 araçla hizmet veren sistemi, uygulamada ve durakta yaptığımız yenileme çalışmaları sonrasında 2009 yılı itibariyle Bartın Belediyesi İnkumu Özel Halk Otobüsleri statüsüne kavuşturduk” dedi. Başkan Akın, şehir içi ulaşım ağında Bartın Belediyesi ve Özel Halk Otobüsleri ile yapılan çalışma sonrasında akıllı kart uygulamasına geçişin başarıyla gerçekleştirildiğini, bu vesileyle hatlar arasında yolculuk yapan tüm vatandaşların yararına olan aktarma uygulamasını da başlattıklarını belirtti.

EĞİTİM SEMİNERLERİ DÜZENLENİYOR

Cemal Akın, Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ve Bartın Belediyesi İnkumu Halk Otobüsleri personellerine yönelik eğitim ve kişisel gelişim seminerleri düzenleyerek, hizmet kalitesinin, yeterliliğinin ve vatandaş memnuniyetinin arttırılması için çalıştıklarını belirtti. Başkan Akın, “Özel Halk Otobüsleri personellerine yönelik, Özel Halk Otobüsleri Çalışma Kalitesi, Trafik Kuralları, Yolcu ile Diyalog ve Davranış Kuralları gibi konularında eğitim seminerleri düzenliyoruz. Hizmet içi eğitim ve kişisel gelişim seminerleri periyodik aralıklarla yapılmaya devam ediyor. Amacımız, Bartın Belediyesi olarak çok yönlü hizmetlerimizi vatandaşlarımızın istifadesine ve memnuniyetine sunmaktır” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam