DİYANETTEN UMRE ÖDÜLLÜ DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI

Yarışma işitme engellilere yönelik

DİYANETTEN UMRE ÖDÜLLÜ DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI Güncel

 

Nevin Özbakan

Bartın  Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından işitme engellilere yönelik olarak Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması düzenlendiğini açıkladı. Bartın’dan bir kişinin umreye gitmeye hak kazanacağı yarışmanın son başvuru tarihi ise 11 Ağustos.

Bartın  Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından işitme engellilere yönelik olarak Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması düzenlendiğini açıkladı. Yarışmada Bartın’dan bir kişinin umreye gitmeye hak kazanacağı kaydeden Müftülük, “Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından işitme engellilere yönelik olarak Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması düzenlenmektedir. Yarışmaya son başvuru tarihi 11 Ağustos 2017 olacaktır. Bu bağlamda: “Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” işitme engelliler arasından yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nca belirlenen kontenjan gereği yarışmaya Bartın İlimizden bir kişi umreye gitmeye hak kazanacaktır” dedi.

İŞTE YARIŞMADA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR!  

Yarışmada dikkat edilecek hukusları da açıklayan Müftülük, şöyle devam etti:

“Yarışma, Kur’an Kursları/Yaz Kuran Kursları/MEB öğrencisi veya mezunları arasında yapılacaktır. Yarışmaya son başvuru tarihi 11 Ağustos 2017 tarihi olacaktır. Yarışma son başvuru tarihi sonrası iki hafta içerisinde gerçekleştirilecektir. Yarışma komisyonu il müftülüğü tarafından engelli koordinatörleri, MEB ve ilgili kamu kurum kuruluşlarından temsilci alınarak oluşturulacaktır. Komisyonda işaret dili bilen en az bir kişi olmasına dikkat edilecektir.

YARIŞMA, KUR’AN VE TEMEL DİNİ BİLGİLER ALANINDA OLACAK

Yarışma, Kur’an ve Temel Dini Bilgiler alanında olacaktır. Kaynaklar; Kur’an-ı Kerîm, Seyfettin Yazıcı/Temel Dini Bilgiler kitabı ve işaret dili ile çekilmiş Diyanet TV/Sessiz videolarından http://www.diyanet.tv/sessiz/ oluşacaktır. Yarışmada Kur’an-ı Kerîm, temel dini bilgiler, Peygamber Efendimizin hayatı konularından yazılı/işaret dili ile sorular sorulacaktır. Seçimler esnasında katılımcının umre ibadetini yerine getirebilecek fiziksel ve ruhsal açıdan yeterli sağlık imkanının olmasına dikkat edilecektir. Umre ödülü yarışması  THY ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek, iki kurumun uygun gördüğü tarihte planlanacaktır. Yarışmayı kazananların kendilerine belirtilen tarihler dışında alternatif bir tarih belirlemesi veya başka bir hak talep etmesi mümkün olmayacaktır.”

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam