INSTAGRAM FENOMENLERİ ULUS’TA

Uzun fenomenleri ağırladı

INSTAGRAM FENOMENLERİ ULUS’TA Güncel

 

Nevin Özbakan

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından  Zonguldak, Karabük ve Bartın’ı dünyaya tanıtmak amacıyla Bartın’a getirilen sosyal medya fenomenler Ulus İlçesi’ni ziyaret etti. Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’la bir araya gelen Avrupa ve Asyalı fenomenler, hem Ulus’u gezdi hem de sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla ilçenin güzelliklerini dünyaya tanıttı.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından  Zonguldak, Karabük ve Bartın’ı dünyaya tanıtmak amacıyla Bartın’a getirilen sosyal medya fenomenler Ulus İlçesi’ni ziyaret etti. Avrupa ve Asyalı fenomenler ilçe ziyaretinde Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’la da bir araya geldi. İlçe merkezinde tarihi Kocagöz Konağında Başkan Uzun’la buluşan fenomenler hem sohbet etti hem de ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgi aldı.

AMAÇ BATI KARADENİZ’İ DÜNYAYA TANITMAK

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı faaliyet gösterdiği Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinden oluşan Batı Karadeniz Bölgesinin farklı bir mecra olan sosyal medya üzerinden dünyaya tanıtımını yapmak amacıyla yedi kişiden oluşan bir sosyal medya fenomeni grubunu bölgeye getirdi. BAKKA konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dedi:

“Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinden oluşan Batı Karadeniz Bölgesinin farklı bir mecra olan sosyal medya üzerinden dünyaya tanıtımını yapmak amacıyla yedi kişiden oluşan bir sosyal medya fenomeni grubu bölgemize gelecektir. Fenomenlerin bölgemizde Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinde ikişer gün vakit geçirmeleri planlanmıştır. Katılımcılara bölgenin tarihi, turistik ve kültürel alanları ile doğal güzelliklere sahip yerleri gezdirilerek fotoğraf ve video çekmeleri ve bunları sosyal medya üzerinden paylaşmaları sağlanacaktır.

PAYLAŞIMLAR MİLYONLARA ULAŞACAK

Sosyal medyanın her geçen gün önem kazandığı, turizmde karar alma mekanizmasında etkin olduğu günümüzde Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı bu vesileyle Batı Karadeniz Bölgesinin güzelliklerinin ve turizm değerlerinin ulusal ve uluslararası arenada tanıtımına katkı sunmayı amaçlamaktadır. Etkinlik kapsamında yapılacak paylaşımlar milyonlara ulaşarak bölgemizin tanınırlığı artacak ve turizmden daha fazla faydalanma şansına kavuşacaktır. 4’ü Türk toplam 7 Instagram fenomeni aracılığıyla bölgenin turizm değerlerine ilişkin paylaşımlar  6,8 milyon kişiye eşzamanlı olarak ulaşabilecektir.”

İşte Instagram fenomenleri ve takipçi sayıları!

 

 

Fenomen Adı Soyadı

Instagram Hesap Adı

Takipçi Sayısı

1

Jennifer Louise Tuffen

izkiz

2.7 Milyon

2

Ümit Yörük

iamtravelr

1.8 Milyon

3

Bihter Seber

bihterelis

405 Bin

4

Christina Tan

sassychris1

436 Bin

5

Saul Aguilar

saaggo

346 Bin

6

İlhan Eroğlu

İlhan1077

617 Bin

7

Ayşe Sivil

aysesivil

457 Bin

 

 

Toplam Takipçi Sayısı

6.8 Milyon

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam