BAYRAM’DAN GENÇ ÇİFTÇİLERE ZİYARET

Büyükbaş hayvan dağıtımı yapılacak

BAYRAM’DAN GENÇ ÇİFTÇİLERE ZİYARET Güncel

 

Haber Merkezi

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsetter Bayram, Kırsal Kalkınma Programı Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesinden faydalanan Sipahiler Köyünden Yıldız Görünmez ve Epçilerkadı köyünden Çiğdem Dalkıran’a ait işletmeler ile Akağaç Köyündeki fındık bahçesini ziyaret etti. Bayram ziyarette Kırsal Kalkınma Programı Kapsamında bu yıl 94 genç çiftçiye 564 düve, 5 genç çiftçiye 25 manda dağıtımı yapılacağını söyledi.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsetter Bayram, Kırsal Kalkınma Programı Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesinden faydalanan Sipahiler Köyünden Yıldız Görünmez ve Epçilerkadı köyünden Çiğdem Dalkıran’a ait işletmeler ile Akağaç Köyündeki fındık bahçesini ziyaret etti. Ziyaretlerde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Emine Sancar, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Merve Gönül Şen Kul, Veteriner Hekim Erdal Gülmez, Ziraat Mühendisleri Cengiz Bostancı ve Onur Aydoğan da yer aldı.

94 genç çiftçiye düve ve manda dağıtımı yapılacak.

Kırsal Kalkınma Programı Kapsamında bu yıl 94 genç çiftçiye 564 düve, 5 genç çiftçiye 25 manda dağıtımı yapılacağını ifade eden Abdulsetter Bayram, "2016 yılı içinde ilimizde Genç Çiftçi Projesi kapsamında Büyükbaş Sığır Desteğinden yararlanan 96 genç çiftçiye toplam 576 düve dağıtımını gerçekleştirdik. Yine Kırsal Kalkınma Programı Kapsamında 2017 yılında 94 genç çiftçiye 564 düve, 5 genç çiftçiye 25 manda dağıtımı yapılacaktır. Bakanlık olarak genç çiftçilerimizin doğdukları yerde doymalarını sağlamayı çok önemsiyor ve bu yönde projeler üretiyoruz. Sizlerin bu projede başarılı olması arkanızdan gelen gençler içinde büyük bir örnek teşkil etmektedir. Bakım ve besleme konusunda projeyi almaya hak kazandığınız zaman yapılan eğitimlerde ki bilgileri hayata geçirmeniz ve karşılaştığınız her türlü sorunda bize ulaşmanız çok önemlidir" dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam