MADALYA ALAMADILAR AMA ULUSLARARASI TECRÜBE KAZANDILAR

Dünya kupasında ter döktüler

MADALYA ALAMADILAR AMA ULUSLARARASI TECRÜBE KAZANDILAR Spor

Haber Merkezi

Dünya Kyokushin Karate Federasyonu’nun her sene değişik ülkelerde düzenlediği ve 69 ülkenin katıldığı Dünya Kupası Şampiyonası Bulgaristan’ın Varna kentinde yapıldı. Dünya Kupası Şampiyonasına Yeşil Bartın Spor Kulübü sporcularından Türkiye Şampiyonu Fethi Dondurmacı ve teknik kurul kararı ile ismen çağrılan Türkiye ikincisi Vahit Demirci de katıldı.

Dünya Kyokushin Karate Federasyonu’nun her sene değişik ülkelerde düzenlediği ve 69 ülkenin katıldığı Dünya Kupası Şampiyonası Bulgaristan’ın Varna kentinde yapıldı. Uluslararası elit sporcuların davet edildiği eğitim kampı 2-9 Temmuz 2017 tarihlerinde yine Bulgaristan’ın Varna kentinde gerçekleştirildi. Kampın bitiminde alt yapısı iyice oturmuş olan sporcular arasında gerçekleştirilen Dünya Kupası Şampiyonasına Yeşil Bartın Spor Kulübü sporcularından Türkiye Şampiyonu Fethi Dondurmacı ve teknik kurul kararı ile ismen çağrılan Türkiye ikincisi Vahit Demirci katıldılar.

TECRÜBE KAZANDILAR

Bartınlı sporcularımız rakipleriyle kıyasıya bir mücadele sergilediler. 65 kiloda Büyük Erkekler kategorisinde Vahit Demirci ilk turda Kazakistanlı rakibini ezici bir üstünlükle yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Rus rakibi ile karşılaşan Demirci başa baş mücadele etmesine rağmen az bir farkla maçtan mağlup ayrılarak madalya şansını kaybetti. 70 kiloda Büyük Erkekler kategorisinde ise Bartınlı bir diğer sporcu Fethi Dondurmacı yarıştı. İlk turda Bulgaristanlı rakibiyle çok güzel bir maç sergileyen Dondurmacı Bulgar rakibine göz açtırmadı ve maçtan galip ayrıldı. İkinci turda ise Hollandalı rakibiyle yaptığı maçta konsantrasyon sağlayamadı berabere biten maçın sonucunda hakem kararı ile mağlup oldu ve madalya şansını kaybetti.

 ULUSLARARASI AVRASYA KYOKUSHİN ŞAMPİYONASINA KATILACAKLAR

Kampın ve şampiyonanın kendilerine uluslararası çok geniş bir tecrübe kazandırdığını, bundan sonraki ilk hedeflerinin 4-6 Ağustos 2017 tarihlerinde Türkiye de yapılacak olan Uluslararası Avrasya Kyokushin Şampiyonasında birincilik olduğunu dile getiren Bartınlı Milli Sporcular tam gaz çalışmaya devam ediyor.  Türkiye de yapılacak olan Uluslararası Avrasya Kyokushin Şampiyonasına Yeşil Bartın Spor Kulübünden toplam 7 sporcu katılmaya hak kazandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam