BAYRAM'DAN KİVİ BAHÇESİNE ZİYARET

Bartın'da 60 dekar kivi bahçesi var

BAYRAM'DAN KİVİ BAHÇESİNE ZİYARET Güncel

Haber Merkezi

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsetter Bayram, Yonca Tim Firmasına ait yaklaşık 200 dekar arazi üzerine kurulan kivi bahçesini ziyaret etti. Bayram ziyarette firma sahibi Kerem Aydın'dan kivi bahçesiyle ilgili bilgi aldı. 
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsetter Bayram, Yonca Tim Firmasına ait yaklaşık 200 dekar arazi üzerine kurulan kivi bahçesini ziyaret etti. Ziyarette İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü  Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Emine Sancar, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Gönül Merve Kul, Ziraat Mühendisleri Mutlu Keleş, Cengiz Bostancı, Kemal Aykut da yer aldı.  Bayram ziyarette firma sahibi Kerem Aydın'dan  Kivi bahçesinin kurulumu, bakımı, yönetimi, kivinin yaş tüketiminin dışında farklı sunumları pazarlama, hasat ve verim hakkında bilgi aldı. 
ORGANİK TARIM UYGULAMALARI DEVAM EDECEK
Bartın'da 60 dekar organik kivi bahçesi olmak üzere toplam 260 dekar kivi bahçesinin bulunduğunu ifade edem Abdulsetter Bayram, bölgemiz iklimine oldukça uygun kivi yetiştiriciliğinin geliştirilmesi için organik kivi projelerinin uygulandığını ve uygulanmaya devam edeceğini söyledi. Bayram ayrıca  Müdürlük tarafından organik tarıma her türlü teknik desteklerin süreceğini kaydederek  üreticilere bereketli ürünler dileğinde bulundu. 


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam