VALİLİKTEN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER ONURUNA YEMEK

Dirim: “Birlik ve beraberliğimiz geleceğimizin teminatı”

VALİLİKTEN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER ONURUNA YEMEK Güncel

 

Haber Merkezi

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Bartın’daki şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi. Bartın Valisi Nusret Dirim yemekte yaptığı konuşmada “Birlik ve beraberliğimiz inşallah güçlü bir şekilde devam edecek. Geleceğimizin teminatı birlik ve beraberliğimizin güçlü olmasıyla alakalı” dedi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Bartın’daki şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi. Yemeğe Bartın Valisi Nusret Dirim ve Eşi Burcu Dirim, Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Garnizon Komutanı Deniz Piyade Albay Vedat Selvitop, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve Eşi Hatice Uzun, İl jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok, daire müdürleri  şehit aileleri ve gaziler katıldı.

DİRİM: “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ İNŞALLAH GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEK”

 Geleceğimizin teminatının birlik ve beraberliğimiziniz güçlü olmasıyla alakalı olduğunu ifade eden Bartın Valisi Nusret Dirim, "Ülkemizde tüm illerde şehit yakınları ve gaziler devlet erkanıyla bir arada buluşuyorlar. Birlik ve beraberliğimiz inşallah güçlü bir şekilde devam edecek. Geleceğimizin teminatı birlik ve beraberliğimizin güçlü olmasıyla alakalı. Biz 15 Temmuz gecesi sokaklara dökülmeseydik bugün belki bu salonlarda başka toplantılar olacaktı. Bu tür kalkışmalar ve hain girişimler bir daha yaşansın istemiyoruz. Bunun için de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz. Bu duygular içerisinde buraya geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
ŞEHİT MUSTAFA YAMAN’IN AİLESİNE ONUR BERATI

konuşmasının ardından 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimi esnasında Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit olan İmam Mustafa Yaman'ın babası Mehmet Yaman tarafından Cumhurbaşkanına bayrak ulaştıracak olan gençlere Türk Bayrağı verildi. Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok ise Şehit Yaman’ın ailesine Onur beratı takdim etti.
 
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam