ESNAF VE SANATKÂRLAR ODALARI BİRLİĞİNDEN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

“Ülkemizin geleceğine güveniyoruz”

ESNAF VE SANATKÂRLAR ODALARI BİRLİĞİNDEN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI Güncel

Muhammet Civan

Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği,  15 Temmuz hain darbe girişimin yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.  Esnaf ve sanatkârlar teşkilatının ülke geleceğine güvendiğini ifade eden Birlik Başkanı Sinan Amasralı, “Ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir” dedi.

Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği,  15 Temmuz hain darbe girişimin yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması düzenledi. Birlik binasında gerçekleştirilen açıklamaya Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Madeni Eşya Sanatkârları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemal Zeybek, Terziler Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkan Vekili Hulusi Kaymakçı, Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı İsmet Fındık, Marangozlar Odası Başkanı Ali Ağartan, Kahveciler Odası Genel Sekreteri Faik Recepoğlu, Amasra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Coşkun Yüksel, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Denetim Kurulu Üyesi Arslan Akküp katıldı.

AMASRALI: “MİLLETİMİZ HER ZAMAN ÜLKESİNE VE DEVLETİNE CANI PAHASINA SAHİP ÇIKACAKTIR”

15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha kınayan Başkan Amasralı, “T.C. Devletinin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe ve devletimizin işgal girişimini, 15 Temmuz’un yıl dönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz.” denildi. Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir. Hiçbir zaman Cumhuriyet ve rejim düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsat ve imkanı tanınmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman milletimiz; ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkârlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile devletimizin, milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır” dedi.

“BİR HESAP VERMEYE BAŞLADILAR”

15 Temmuz 2016’da yüce milletimize ve devletimize acımasızca saldıran kirli ve sapık ellerin kırıldığını söyleyen Amasralı, “15 Temmuz’da tüm dünyaya milli iradeye sahip çıkma azim ve kararlılığımız ülke olarak gösterilmiştir. Darbe girişimini takiben ülkemiz büyük bir travma ve sarsıntı geçirmiştir. Elbette ve tabiatıyla ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şekilde olumsuz etkilenmiştir. Şükürler olsun ki, milletimizin azmi ve kararlılığı sayesinde kısa bir süre içerisinde bu olumsuzluklar ve badireler atlatılmıştı. Hükümetimizce alınan önlem ve yapılan reform niteliğinde çalışmalar ile ülkemiz hızla toparlanmıştır. İstihdam, ihracat ve büyüme yönlerinden ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır. FETÖ ve diğer terör örgütlerine fiilen destek olanlar, bu örgütlerin mensupları, örgütle ilişkisi, alakası ve iltisakı bulunanlar, bağımsız Türk yargısı önünde bir bir hesap vermeye başlamışlardır. Daha güçlü bir Türkiye ve devlet yapısı için, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan bunların yandaşları temizlenmiştir” şeklinde konuştu.

“EN BÜYÜK GÜÇ  YÜCE MİLLETİMİZİN İRADESİDİR”

Amasralı açıklanın son bölümünde şehitlerimize Allah’tan rahmet ve gazilerimize de şifa dileklerinde bulunarak, “Dimdik ayakta durabilmek, milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarabilmek için rehavete kapılmadan çalışmalıyız ve hedeflerimize ulaşmak için birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek gayret ve çaba göstermeliyiz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın cesaretli ve kararlı duruşu ile altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımız bu destanın yıldönümünde, kanlarını bu topraklara dökerek şehitlik mertebesine erişen 249 şehidimize Allah’tan gani gani rahmet, 2 bin 301 gazimize de yeniden acil şifalar ve iyilikler temenni ediyoruz. Hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı kalarak; tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet ülküsü etrafında sımsıkı kenetlenerek. Biz esnaf ve sanatkârlar teşkilatı olarak; ülkemizin geleceğine güveniyor, milletler camiası içerisinde ülkemizin hak ettiği en iyi yere, en kısa sürede ulaşacağına, en büyük gücün yüce milletimizin iradesi olduğuna inanıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam