AK PARTİLİ GENÇLERDEN BAYRAK TESLİM TÖRENİ

Önder: “Rabbim bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın”

AK PARTİLİ GENÇLERDEN BAYRAK TESLİM TÖRENİ Güncel

 

Nurdan Eroğlu

AK Parti Bartın Gençlik Kolları, 15 Temmuz gecesi düzenlenen TBMM Özel Programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilmek üzere hazırlanan Türk Bayrağını düzenlenen törenle Ankara’ya uğurladı.

15 Temmuz gecesi düzenlenen TBMM Özel Programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilmek üzere hazırlanan Türk Bayrağı AK Parti Bartın Gençlik Kolları tarafından yapılan törenle Ankara’ya uğurlandı. Şehir merkezindeki Şadırvan camii önünde Cuma Namazından sonra düzenlenen törende AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Orhan Ağdacı ve Tanıtım Medya Başkanı Fatih Önder, bayrağı Gökhan Bildik’e teslim etti. Törene, AK Parti 22. dönem Milletvekili Asım Kulak, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mustafa Zengin ve Şaban Doğan’da katıldı.

ÖNDER: “HAİNLERİ PLANLARIYLA BİRLİKTE YERLE BİR ETTİK”

AK Parti Gençlik Kolları Tanıtım Medya Başkanı Fatih Önder törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“15 Temmuz'da milletimize silah doğrultanlarla, Çanakkale'de silah doğrultanların hedefi aynıydı. Yüz yıl önce de 15 Temmuz'da da tek amaçları vardı o da; şanlı bayrağımızın dalgalandığı vatanımızı parça parça bölmek... Ecdadımız Çanakkale'de yedi düvele karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı amaçla milletin iradesini gasp etmek için 15 Temmuz gecesi ihaneti kurgulayanlara karşı mücadele ettik. Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi, uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdik. Ve asla pes etmedik. İhanet ne denli büyük olursa olsun, ne kadar kanlı olursa olsun asla yılmadık ve yıkılmadık. Milletin adamı üzerinden millete yapılan suikasta müsaade etmedik. Başkomutanın emriyle meydanlarda ihanete sel olduk. Hainleri planlarıyla birlikte yerle bir ettik.

“81 İL BAYRAKLARI CUMHURBAŞKANIMIZA TAKDİM EDECEK”

O gece cephedeki evladına dua eder gibi dua etti anneler... O gece vatan parçalanmasın diye 250 kahraman şehit oldu. 2 binden fazla kahraman gazi... O gece evlatlar Ulubatlı Hasan, Seyit Onbaşı eşler, Kadınlar nene hatun oldu; geçit vermedi ihanete, düşürmedi sancağı yere... AK Parti Gençlik Kolları olarak düzenlediğimiz bu programda, 15 Temmuz Gecesi, Çanakkale ruhuyla verilen mücadelenin şehitleri anısına 81 ilden belirlenen 250 gence, şehit aileleri tarafından, altında yaşamak için ölmeye yemin ettiğimiz bayrağımız emanet edilecektir. 15 Temmuz gecesi düzenlenecek olan TBMM Özel Programında 81 ilden gençlerin getirdiği bayraklar Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir. Bizlerde bugün bu emanetleri teslim alan kardeşlerimizi uğurlamak İçin bir araya geldik. Burada yaptığımız dualarla şehitlerimizi yad ettik, bir kez daha şükranla ve minnetle andık. Değerli Basın mensupları başta olmak üzere bugün genç kardeşlerimizi uğurlamaya gelen herkese teşekkür ederim... Rabbim bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam