EĞİTİM İŞ’TEN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmaya kararlıyız”    

EĞİTİM İŞ’TEN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI Güncel

 

Nevin Özbakan

Bartın Eğitim İş İl Temsilciliği, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. İl Temsilcisi Ender Yeğen yaptığı açıklamada  “Eğitim-İş, tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır” dedi.

Bartın Eğitim İş İl Temsilcisi Ender Yeğen 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklamasında bulundu. Darbelerin insanlık suçu olduğunu ifade eden İl Temsilcisi Ender Yeğen, “Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde lanet bir darbe girişimine sahne olmuş, demokrasi askıya alınmaya çalışılmış, çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiş, ulusumuzun iradesini temsil eden TBMM bombalanmıştı. Türkiye Cumhuriyeti, milli egemenlik temelinde kurulmuştur. Milletin iradesi yok sayılarak milli egemenliğe ve demokrasiye hukuk dışı müdahalede bulunulması kabul edilemez. Geçmişte ülkemizde gerçekleştirilen darbeler ulusumuza büyük acılar yaşatmış, demokrasi ve hukuk devleti anlayışı büyük yaralar almıştır” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ”

Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini kaydeden Yeğen, “Atatürk Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlıktan, tam demokrasiden ve özgürlükten yana eğitim emekçileri olarak bizler, darbe girişimine karşı tepkimizi o tarihte çok net ifade etmiş, siyasi iktidara da demokrasi ve millet iradesinin yegane teminatı ve koruyucusunun şahıslar değil, laik, demokratik sosyal hukuk devleti olduğunu hatırlatmıştık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük devrimim” dediği laik Türkiye Cumhuriyeti’ne içten ve dıştan yönelebilecek tehditlere karşı, bugün her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. Ulusumuz, gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde olmalıdır. Eğitim-İş, tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır” şeklinde konuştu.

 

Nevin ÖZBAKAN

Nevin ÖZBAKAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam