TUNÇ’TAN 15 TEMMUZ MESAJI

“15 Temmuz Türkiye’nin yeniden doğuşudur”

TUNÇ’TAN 15 TEMMUZ MESAJI Güncel

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, 15 Temmuz’un yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Tunç mesajında 15 Temmuz’un ülkemiz tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Darbeci hainlerin yabancı güçlerin desteği ile gerçekleştirmek istedikleri işgal girişimi, milletimiz tarafından püskürtülmüş, milletimiz gösterdiği kahramanlıkla istiklaline ve istikbaline sahip çıkarak, adeta Türkiye’nin yeniden doğuşunu gerçekleştirmiştir” dedi.   

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, 15 Temmuz’un yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında 15 Temmuz’un ülkemiz tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Tunç, “15 Temmuz’da bundan bir yıl önce ülkemiz bir işgal girişimiyle karşı karşıya kaldı, bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı, TBMM bombalandı, tanklar milletimizin üzerine yürütüldü, insanların üzerine kurşun yağdırıldı.  Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan FETÖ terör örgütü mensupları, asker kılığına girerek Türkiye’ye saldırdı. Bu saldırıyı milletimiz büyük bir dirayetle, azimle, kararlılıkla püskürtmeyi başardı. Türk milleti, demokrasi mücadelesinin, insan hakları mücadelesinin, vatan, bayrak mücadelesinin, bağımsızlık mücadelesinin nasıl yapıldığını bütün dünyaya göstermiş oldu. Ve içimizdeki hainleri, onları kumanda eden küresel güçleri mağlup ederek, tarihi bir başarıya imza attı” dedi.

“TÜRKİYE UÇURUMUN KENARINDAN DÖNDÜ”

15 Temmuz karanlık gecesinin, milletimizin kahramanlığı ile aydınlık bir güne açıldığını belirten Tunç; “O gece, Türkiye uçurumun kenarından döndü. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde gerçekleşen yeni istiklal mücadelesi, O’nun “Haydi sokağa vatanımıza sahip çıkmaya” dediğinde hiç tereddüt etmeden canı pahasına tankların önünde duran milletimiz tarafından başarıldı. Bu uğurda 250 şehidimiz var. 2bin 190 gazimiz var, Onlardan biri Bartınlı şehidimiz Mustafa Yaman hocamız. Gölbaşında özel harekat bombalanmıştı. Burada din görevlisi olarak görev yapan Bartınlı hemşerimiz vardı. Orada 53 polisimiz şehit edildi. O da onlarla beraber şehit edilmişti. Terörle mücadele azim ve kararlılıkla canı pahasına mücadele eden dinlenmek için Ankara’ya gelen o polislerin üzerine bomba yağdıracak kadar cani bir örgütle bu ülke karşı karşıya kaldı” şeklinde konuştu. 

“DEMOKRASİYE MÜDAHALELER DEVRİ KAPANMIŞTIR”

15 Temmuz’u unutturmak isteyenlerin olabileceğini kaydeden Yılmaz Tunç, “15 Temmuz’u unutturmak isteyenler olabilir. Ama bu millet 15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacaktır, bu ülkede artık bu tür darbe girişimleri, demokrasiye müdahaleler devri kapanmıştır, hiçbir şer güç milletimize karşı gelemeyecek, bunu aklının ucundan dahi geçiremeyecektir. 15 Temmuz darbecileri bağımsız yargı önünde hesap vermektedirler, hukuk içerisinde gerekli cezalara çarptırılacaklardır. Darbecilerle ve FETÖ ile yapılan mücadeleyi “20 Temmuz darbesi” gibi, “karşı darbe” gibi “kontrollü darbe” gibi sözlerle çarpıtmaya çalışanlar darbeci teröristlerin ekmeğine yağ sürmektedirler. Şehitlerimizin kemiklerini sızlatan, şehit ailelerini ve gazilerimizi rencide eden bu tür beyanlardan herkesin uzak durması ve sorumlu davranması gerekir. 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan FETÖ ile ve ülkemizi huzursuz eden tüm terör örgütleri ile kararlı mücadelemiz devam edecektir. Olağanüstü Hal ilanı ve uygulamaları da ülkemizi terörden tamamen arındırarak, milletimizin huzurunu tam bir şekilde tesis etmek ve geleceğimize güvenle bakmak içindir” ifadelerinde bulundu.

“ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİNE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKMAYA KARARLIYIZ” 

Şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkmaya kararlı olduklarını vurgulayan Tunç son olarak, “Biz şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkmakta kararlıyız. Ülkemizi huzur içerisinde birlik içerisinde çok daha ileriye taşımaya, lider ülke yapmak için, halkımızın refahını artırmak için gecemizi gündüzümüze katmaya inşallah devam edeceğiz. Bayrağımıza her zaman sahip çıkacağız. Ve 15 Temmuzu çocuklarımıza her zaman hatırlatacağız. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi minnetle yad ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam