15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI BELLİ OLDU

Şehit Mustafa Yaman’ın kabrine ziyaret

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI BELLİ OLDU Güncel

Nurdan Eroğlu

Bartın’da 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri belli oldu. Etkinlikler kapsamında ilk olarak 15 Temmuz Şehidi Mustafa Yaman’ın Kumluca’daki kabri ziyaret edilirken demokrasi nöbetleri ise cumartesi günü başlayacak.

Bartın’da 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri belli oldu. Etkinlikler kapsamında dün ilk olarak 15 Temmuz Şehidi Mustafa Yaman’ın Kumluca’daki kabri  ziyaret edildi ve öğle namazının ardından Kumluca İmam Hatip Camiinde mevlid okutuldu. Bugünse Gecen Köyü’ndeki 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanında fidan dikimi yapılacak. 14 Temmuz Cuma günü de Bartın’daki şehit aileleri ve gaziler için yemek verilecek.

DEMOKRASİ NÖBETLERİ CUMARTESİ BAŞLIYOR

15 Temmuz Cumartesi günü ise Bartın’daki Demokrasi Nöbetleri başlayacak. Cumhuriyet Meydanında tutulacak nöbetler öncesinde  14.30’da Kültür Merkezinde Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından konferans verilecek. 19.00’da Yalı Yaşam Merkezinden Cumhuriyet Meydanına kadar Milli Birlik Yürüyüşü yapılacak. Saatler 20.00’a geldiğinde ise 15 Temmuz etkinlikleri gerçekleştirilecek ve etkinliklerin hemen ardından demokrasi nöbeti başlayacak.

SPOR MÜSABAKALARI DA YAPILACAK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü de 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma programı kapsamında bir takım etkinlikler düzenleyecek. Bugün ve yarın Köksal Toptan Anadolu Lisesi ve Bartın Anadolu Lisesinde 12.30’dan itibaren bocce karşılaşmaları yapılacak. Bugün ayrıca Gençlik Merkezinde 10.00’da itibaren satranç turnuvası gerçekleştirilecek.  Yine bugün ve yarın Ömertepesi spor Salonunda basketbol maçları yapılacak. Maçlar 13.00’da başlayacak.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam