PLATFORMDAN HALKA BİLİRKİŞİ İNCELEME ÇAĞRISI

“Gelin, hep birlikte davamıza sahip çıkalım”

PLATFORMDAN HALKA BİLİRKİŞİ İNCELEME ÇAĞRISI Güncel

Haber Merkezi

Bartın Platformu, 14 Temmuz Cuma günü termik santralle ilgili Amasra’da   yapılacak bilirkişi incelemesi için halka çağrıda bulundu. Platform vatandaşlardan incelemeye katılmasını istersen aynı gün 10.00’da İnkumu, Bartın ve Amasra’dan Tarlaağzı Köyüne araçların kaldırılacağını söyledi.

Bartın Platformu, 14 Temmuz Cuma günü termik santralle ilgili Amasra’da   yapılacak bilirkişi incelemesi için halka çağrıda bulundu. Ekim 2016’da termik santral ÇED raporunun onaylanarak Amasra’nın ölüm fermanının imzalandığını ifade eden Platform, “Fatih Sultan Mehmet’in emaneti, cennet Amasra’ya termik santral yapılmak istendiğini dünya alem duydu artık.  Bartın-Amasra halkının mücadelesi ve tepkisinden çekinerek yıllarca termik santral izni veremeyen eller, milli iradeye karşı yapılan darbe girişiminden sonraki belirsizlik ortamından yararlanarak Ekim 2016’da termik santral ÇED raporunu onaylayarak “Amasra’nın Ölüm Fermanını” imzalamışlardı. Bartın-Amasra halkı olarak bizler, bu oldubittiye sessiz kalmamış, Türkiye’de rekor sayıda, 2 bin 19 davacıyla bu kararın iptal edilmesi için dava açmıştık” dedi.

“SON ŞANS”     

Termik santralle ilgili son şansın mahkemenin bu kararı iptal etmesi olduğunu kaydeden Platform, “Ne aklın ve bilimin evet dediği, ne de halkın onay verdiği Amasra’da termik santral yapma girişimine karşı son şansımız mahkemenin bu kararı iptal etmesi. Mahkeme termik santralin yapılacağı Tarlaağzı ve Gömü köylerinde bilirkişi incelemesi kararı aldı. 14 Temmuz Cuma günü mahkeme heyeti ve bilirkişiler bu köylere keşif için gelecekler. Bartın’ın-Amasra’nın bu davaya karşı olduğunu göstermek ve davamızı savunmak için, tüm davacıları 14 Temmuz Cuma Günü Tarlaağzı’nda yapılacak Mahkeme bilirkişi incelemesine davet ediyoruz. Bu dava sadece 2019 kişinin davası değil, tüm Bartın-Amasra halkının davasıdır. Tüm halkımızı yapılacak mahkeme keşfinde hazır bulunmaya çağırıyoruz. “Gelin, hep birlikte davamıza sahip çıkalım. Tarlaağzı köyüne ulaşım için 14 Temmuz günü saat 10.00’da İnkumu, Bartın ve Amasra’dan araçlar kaldırılacaktır” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam