BÜ’YE ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALINACAK

25 öğrenci alınacak

BÜ’YE ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALINACAK Güncel

 

Nevin Özbakan

Bartın Üniversitesi (BÜ) Eğitim Bilimleri Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Lisans Programı Özel Yetenek Sınavı başvuruları 14 Temmuz’da sona erecek. Başvurular 3 Temmuz’da başlarken ön kayıt ve Özel Yetenek Sınavı ile 25 öğrenci alınacak.

Bartın Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Lisans Programı Özel Yetenek Sınavı başvuruları 14 Temmuz’da sona erecek. Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Lisans Programına 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için ön kayıt ve Özel Yetenek Sınavı ile 25 öğrenci alınacak. Başvuracak adayların, başvuru tarihinde lise ve dengi okul mezun veya mezun olabilir durumda olması, ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan YGS’nin herhangi bir puan türünden en az 150 taban puan almış olmaları gerekiyor. 2017 ÖSYS’de herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adaylar ile diğer üniversitelerin yaptığı özel yetenek sınavlarına katılan adaylar da bu sınava başvurabilirler. Özel yetenek sınavına başvuracak engelli adaylar durumlarını “engelli sağlık kurulu raporu” ile belgelemek kaydıyla başvuru yapabilirler.

SON TARİH 14 TEMMUZ

3 Temmuz 2017 Pazartesi günü başlayan başvuru ve ön kayıtlar 14 Temmuz 2017 Cuma günü saat: 16.00’da sona erecek. Başvuru Bartın Üniversitesi internet resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacak.

SINAV İKİ AŞAMALI

Sınava girecek adaylar; online başvuru çıktısını ve özel kimlik belgesini yanlarında bulundurmak zorundalar.  Üzerinde TC Kimlik Numarası ve fotoğraf bulunan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportla sınava katılmaları gerekiyor. Eksik belge ile gelen adaylar sınava kabul edilmeyecek. Siyah kurşunkalem (HB, 2B, 3B vs.), silgi, kalemtraş, 50X70 cm boyutunda altlık (duralit) ve kâğıdı tutturmak için kıskaç getirmek zorundalar. Adaylara resim kâğıdı Fakülte tarafından adaylara verilecek. Adayların, sınavdan yarım saat önce yanlarında getirmeleri istenen belgeler ve malzemelerle sınav yerinde hazır bulunmaları gerekiyor. Belirtilen süreler içerisinde gelmeyen adaylar sınav hakkını kaybedecekler. Sınava giren öğrenciler ve sınavda görevli olanlar dahil cep telefonu, çağrı cihazı gibi araçlarla sınava giremezler.

FARKLI KALEM VE KÂĞIT KULLANILAMAYACAK

Sınavlarda farklı renkte kurşunkalem ve farklı renkte resim kâğıdı kesinlikle kullanılmayacak. Aksi durumda sınav evrakı tespit edilecek ve Sınav Yürütme Komisyonunca incelenerek sınav evrakı tutanakla iptal edilecek. Sınav kâğıdı üzerinde bulunan işaret nitelikli sembol bulunursa sınav evrakı tespit edilecek ve Sınav Yürütme Komisyonunca incelenerek sınav evrakı tutanakla iptal edilir.

ENGELLİ ADAYLARIN SINAVI 20 TEMMUZ’DA

2017 Özel Yetenek Sınavları, iki aşamalı olarak yapılacak. Birinci aşama yani eleme sınavı 18 Temmuz Salı, ikinci aşama olan sıralama sınavı 19 Temmuz Çarşamba günü, engelli adayların sınavı ise 20 Temmuz 2017 Perşembe günü yapılacak.  Tüm sınavlar saat 09:30’da, Fakülte ve Bölüm web sitesi üzerinden duyurulacak alanda yapılacak. Sınav Düzenleme Kurulu, aday sayısına göre, sınav yeri, sınav tarihi ve saatlerinde uygun görülen değişiklikleri yapılabilir.

SONUÇLAR EN GEÇ 28 TEMMUZ’ DA AÇIKLANACAK

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Özel Yetenek Sınavı Yönergesine göre değerlendirilecek ve uygulanacak. Birinci aşama sınav sonuçları sınav günü mesai bitimine kadar, ikinci aşama ve kazananların sonuçları en geç 28 Temmuz 2017 Cuma günü Eğitim Fakültesi ve Bölüm web sayfası üzerinden ilan edilecek. Yedek adayların duyurusu, Özel Yetenek Sınav Takvimi’ndeki tarihler içinde web sayfası üzerinden ilan edilecek. Hiçbir şekilde posta yolu ile duyuru yapılmayacak.

WEB SAYFASINDAN DUYURULACAK

Adaylar sınavla ilgili detaylı bilgi ve değerlendirmeleri Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü web sayfasında yayınlanacak olan 2017 Özel Yetenek Sınavı Kılavuzunda bulabilirler.

 

Nevin ÖZBAKAN

Nevin ÖZBAKAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam