DİRİM, AMASRA CEŞM-İ CİHAN ANAOKULU İNCELEDİ

İnşaat tam gaz

DİRİM, AMASRA CEŞM-İ CİHAN ANAOKULU İNCELEDİ Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Bartın Valisi Nusret Dirim  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına hazırlanan yeni Amasra Ceşm-i Cihan Anaokulunda incelemelerde bulundu. Şuanda yapımı devam eden okul, 8 derslikli ve 250 öğrenci kapasiteli olacak. 600 metrekare büyüklüğünde olacak okulun maliyeti ise 1 milyon TL.

Bartın Valisi Nusret Dirim  2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına hazırlanan yeni Amasra Ceşm-i Cihan Anaokulunda incelemelerde bulundu. İncelemede Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, Kadastro Müdürü Fatih Demir ile Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar da yer aldı. Müdür Acar,  çevre düzenlemeleri ve bina iç cephe boya çalışmaları hızla devam eden 8 derslikli anaokuluyla ilgili Dirim’e bilgi verdi.

250 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ OLACAK

Amasra Ceşm-i Cihan Anaokuluyla ilgili ilk müjde AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’tan gelmişti. Tunç, Amasra ilçe merkezinde Milli Eğitim Müdürlüğü binasının yanında inşaat çalışmaları hızla devam eden ve bir milyona mal olan Amasra Anaokulunun, 600 metrekare büyüklüğünde, 8 derslikli ve 250 öğrenci kapasiteli olarak inşa edileceğini söylemişti.

“SON 15 YILDA EN BÜYÜK KAYNAĞI EĞİTİME AYIRDIK”

Anaokulu tamamlandıktan sonra  çocukların  bağımsız bir binada ve tam gün eğitim alacaklarını ifade eden Tunç, “Ülkemizde son 15 yılda en büyük kaynağı eğitime ayırdık. Daha kaliteli eğitim için Amasra İlçemizde, anaokulunun yanı sıra, Kaleşah ilköğretim ve ortaokulunu Kaleşah’ta,  Amasra Çok Programlı Lisesi yeni bina inşaatını Ahatlar’da tamamladık.  Bunun yanında Amasra Çok Programlı Lisesi’nde Amasra köylerinden ve Amasra dışından da öğrencilerin öğrenim görebilmesi için 200 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunu da 2016 yılı yatırım programına aldık. 7 milyon 550 bin lira ödenek öngörülen yurt için proje çalışmaları tamamlandı yakında ihaleye çıkacağız. Böylece Amasra önümüzdeki günlerde modern bir anaokuluna; eğitim binası, yurt binası ve spor tesislerini bünyesinde barındıran Amasra Çok Programlı Lisesi ile de örnek bir eğitim kampüsüne sahip olacak” demişti.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam