ORHAN AK, BARTIN’DA

Memlekette tatil

ORHAN AK, BARTIN’DA Güncel

 

Haber Merkezi

 Almanya’da yaşayan başarılı  Teknik Direktör Orhan Ak, tatilini memleketi Bartın’da yapıyor. Bartın Doğumlu Orhan Ak ayrıca 1 yıldır Köln Spor Akademinde Teknik Direktörlük için  lisan kursu eğitimi alıyor.

 Hollanda  2.Lig takımlarından Fortuna Sittard takımında 6 yıldır Scout ekibinde görev yapan doğumlu  Orhan, bir süredir memleketi Bartın’da tatil yapıyor. Her yıl tercih ettiği Bartın’dan vazgeçmeyen genç teknik adam Orhan Ak, gelir gelmez soluğu Amasra ve İnkum gibi önemli  tatil beldelerin de aldı. Almanya’da yaşayan Hollanda’nın 2.Lig takımlarından Fortuna Sittard takımında görev yapan Orhan Ak, Köln Spor Akademisin de bir yıldır Lisans kursu eğitimi alıyor. Bir dönem Bartınspor’a Almanya’dan futbolcu getirerek transfer çalışmalarında katkı sağlayan genç teknik adam, Bartın’da tatilin tadını çıkarıyor. Geçtiğimiz günlerde bir yıl Bartınspor’da yöneticilik yapan işadamı Turhan Kalaycı ile sohbet eden Orhan Ak, gelecek sezon için bir çok yabancı takımdan teklif aldığını belirtti. Genç teknik adam Orhan Ak, geçen yıl Bartınspor Yönetiminde görev yapan Bartınlı işadamı Turhan Kalaycı ile  fikir alışverişinde bulundu.

FUTBOLDAN KOPMADI

Geçen yıl Köln Spor Akademisine antrenörlük kursu başvurusu yapan Orhan Ak, bir yıldır kursta Teknik direktör olmak için eğitim görüyor. Köln Spor Akademisinde önümüzdeki yılda lisans kursu eğitimi alacak olan Ak, 2 yılın ardından  teknik Direktörlük Belgesine sahip olacak. Uzun yıllar Almanya Aachen gibi çok sayıda takımın formasını giyen  Orhan Ak, futbol hayatına nokta koyduktan sonra  futboldan kopmadı. Almanya ve Hollanda’da yaşayan gurbetçi futbolcuları keşfeden Orhan Ak, bir çok oyuncuyu görev yaptığı Fortuna Sittard takımına transfer edilmesini sağladı. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde keşfedilmeyi bekleyen küçük yaştaki oyuncuları da izleyen Ak, bir çok takımın peşinden koştuğu isimler de halen Fortuna Sittard takımında forma giyiyor. Araştırmacı teknik direktörler arasına girmeyi başaran Orhan Ak, yakın gelecekte bir çok kulübün transfer radarında olacağı kesin gözüyle bakılıyor.

6 YILDIR FORTUNA SİTTARD’DA GÖREV YAPIYOR

Geçtiğimiz yıl  UEFA Lisans eğitimi için Almanya’da Köln Spor Akademisine başvuru yapan Orhan Ak, futbol antrenörlüğüne adım atmak üzere. Almanya’da futbolu bırakmış binlerce antrenörün başvuru yaparak sıra beklediği Köln Spor Akademisine kayıt olan Orhan Ak, UEFA Lisan eğitimine başladı. 11.04.1977  Doğumlu Bartınlı Orhan Ak uzun yıllar Almanya 3.Lig ‘in çeşitli takımlarında forma giydi. Futbol hayatının büyük bölümüne Almanya’da geçiren ve birçok ünlü teknik adamla çalışan Orhan Ak, genç yaşında görev yaptığı bir çok takımda yeni yıldız ve yetenekler çıkarmak için yoğun çaba harcadı. Hollanda 2.Lig takımlarından Fortuna Sittard’ta kontratını bu sezon başı yenileyen Orhan Ak, 6 yıldır bu takımda scout ekibin de  görev yapıyor.  Fortuna Sittard’ta  son üç senedir profesyonel takımında Türkiye transferleri için  görev yapan Orhan Ak,  Köln Spor Akademisini bitirdikten sonra teknik direktör olarak yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. Ak, bir yıl sonra  Avrupa’nın da en iyi okulundan mezun olacak ve kariyerine de yeni bir sayfa açacak.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam