MÜDÜRLÜKTEN MAHALLE YOLUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Şikayetler değerlendirilerek

MÜDÜRLÜKTEN MAHALLE YOLUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yerel basında “Mahallenin yolu inşaat yüzünden kapandı!” ve  “İnşaat Firması Yolları Çökertti” başlıklarıyla çıkan haberle ilgili açıklamada bulundu. Müdürlük, yaptığı açıklamada 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun, 3194 sayılı İmar Kanunu ve diğer ilgili mevzuat kapsamında şikayetin değerlendirildiğini söyledi. Müdürlük ayrıca değerlendirme sonunun kamuoyuyla paylaşılacağını da kaydetti.

Bartın TV, Kemerkörpü Mahallesi 159. sokakta inşaat çalışması nedeniyle 2 yolun komple çöktüğüne ve kaldırımların kaydığına dair haber yapmıştı. Haberde bir inşaat şirketi tarafından  yaklaşık 2,5 ay önce sokakta başlatılan inşaat temel kazısının 2 asfalt yolun komple göçmesine ve kaldırımların kaymasına neden olduğu ifade edilmişti. Haberde ayrıca mahalle sakinlerinin tedirgin olduklarına dair açıklamalarına da yer verilmişti.

KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAK

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü konuya ilişkin resmi internet sitesinde açıklama yaptı. Müdürlük yaptığı açıklamada  “Mahallenin yolu inşaat yüzünden kapandı!”, “İnşaat Firması Yolları Çökertti” başlıklı haberlerde geçen olayla ilgili olarak 4 Temmuz 2017 tarihinde Kemerköprü Mahallesi 159. Sokak'ta bulunan şikayet konusu inşaatta teknik personelimiz tarafından inceleme yapılmıştır.  Müdürlüğümüzce şikayet konusu 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun, 3194 sayılı İmar Kanunu ve diğer ilgili mevzuat kapsamında değerlendirildikten sonra yapılan iş ve işlemler Kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam