30 DÖNÜMLÜK ARAZİDE KURULACAK

Dirim’den okul arazisinde inceleme

30 DÖNÜMLÜK ARAZİDE KURULACAK Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Bartın Valisi Nusret Dirim, Devlet Su İşleri (DSİ) yolu üzerinde inşa edilecek  olan Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kampüs alanına ait arazide  incelemelerde bulundu. 14 milyon 600 bin TL ödenekli okul, tam 30 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek.

Bartın Valisi Nusret Dirim, Devlet Su İşleri (DSİ) yolu üzerinde inşa edilecek  olan Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kampüs alanına ait arazide  incelemelerde bulundu. Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış’ın da yer aldığı incelemede Dirim, Kayış’tan  İl Özel İdaresi tarafından ihaleye çıkacak olan ve yaklaşık 30 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek  kampüs alanı  ve proje hakkında   bilgi aldı.

İLK MÜJDE TUNÇ’TAN GELDİ

Uzun süredir yeni kampüs alanı ihtiyacı olan Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eski adıyla Bartın Endüstri Meslek Lisesi’ne ait ilk müjdeyi  AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç vermişti. Tunç, lisenin yeni kampüs alanı yapımının 2016 yılı yatırım programına alındığını açıklamış ve yeni kampüs alanında 24 derslik modern eğitim binası, spor salonu ve 2 adet atölye olacağını söylemişti.

 ÖĞRENCİ SAYISI HER YIL ARTTI

Okulun öğrenci sayısının yıllar içerisinde arttığına dikkat çeken Yılmaz Tunç, “Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  1967 yılında Erkek Sanat Enstitüsü olarak hizmete başladı. Muhtelif tarihlerde yeni bölümler eklendi. 2003 yılında Mesleki ve Teknik Lise olarak faaliyetine devam eden okula 2008 yılında Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Gemi Yapımı alanı ilave edildi. Okulun öğrenci sayısının artmış olması ve mevcut eğitim binaları ile atölyelerin eski ve yetersiz kalması nedeniyle yeni kampüse ihtiyaç hasıl oldu.  Konuyu Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşerek yeni kampüs inşasının 2016 yılı yatırım programına alınmasını sağladık” demişti.

14 MİLYON 600 BİN TL ÖDENEK

Yeni kampüs içerisinde 24 derslikli modern eğitim binası, spor salonu ve iki adet atölye inşa edileceğini belirten Tunç, yatırım programında proje için öngörülen ödeneğin 14 milyon 600 bin TL olduğunu kaydetmişti.. Yeni kampüs için yerin hazır olduğunu ifade eden Tunç, proje ihalesinin ardından yapım ihalesi sürecinin başlayacağını ve inşaat devam ederken eğitim-öğretimin eski kampüste devam edeceğini sözlerine ekleyerek “Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni kampüs yapımının 2016 yılı yatırım programına alınması nedeniyle Sayın Başbakanımıza ve Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı’ya teşekkür ediyorum” demişti.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam