MECLİS TEMMUZ GÜNDEMİNİ GÖRÜŞTÜ

Gündemi imar dosyaları oluşturdu

MECLİS TEMMUZ GÜNDEMİNİ GÖRÜŞTÜ Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Bartın Belediye Meclisi, temmuz ayı gündemini görüştü. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri gündem çerçevesinde 13 maddeyi karara bağlarken maddelerin büyük bir kısmını imar dosyaları oluşturdu.

Bartın Belediye Meclisi, temmuz ayı gündemini görüştü. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri gündem çerçevesinde 13 maddeyi görüşüp karara bağladı. Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıda ilk olarak Orduyeri Mahallesindeki taşınmazlarda imar değişikliği talebi değerlendirilirken yine Orduyeri Mahallesindeki Bartın Belediyesine ait taşınmazı satın alma talebi, Tuna Mahallesi ve Kemerköprü Mahallesindeki yine Bartın Belediyesine ait taşınmazların kamulaştırma talebi, Kemerköprü Mahallesindeki taşınmazda nazım imar planı değişikliği ve uygulama imar planı değişikliği talebi, Karaköy Mahallesindeki taşınmazda imar planı değişikliği ve Kemerköprü Mahallesindeki taşınmazda imar planı değişikliği talebi İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

KOMİSYON RAPORLARI KABUL EDİLDİ

Meclis Üyeleri temmuz gündemi çerçevesinde komisyonlardan gelen raporları da değerlendirdi. Bir önceki toplantıda İmar Komisyonuna havale edilen Kemerköprü Mahallesindeki taşınmazların yoldan ihdası talebi, Karasu Köyündeki tarımsal nitelikli tesis amaçlı nazım imar planı değişikliğiyle uygulama imar planı onayı talebi, Gölbucağı Mahallesindeki parsellere ait imar planı değişikliği talebi, Kemerköprü Mahallesindeki taşınmazda imar planı değişikliği talebi, Karaköy Mahallesindeki  taşınmazda imar planı değişikliği talebi, Çaydüzü Mahallesindeki yarı hissesi belediyeye ait taşınmazın diğer kısmının kamulaştırılması ve düzenlenmesi için imar programına alınması ve kamulaştırma işleminin yapılması talebi ve Şiremirtabaklar Köyündeki orman parselinde nazım imar planı değişikliği ve 2 parsele ait uygulama imar planı onayı talebini komisyondan gelen raporlar doğrultusunda kabul etti.

MECLİSTE KOMİSYON TOPLANTISI ARASI

Meclis gündemin maddelerinin görüşülmesinin ardından kısa bir ara verdi ve gündemin 3 maddesinde yer alan Tuna Mahallesi ve Kemerköprü Mahallesindeki Bartın Belediyesine ait taşınmazların kamulaştırma talebini görüşmek üzere İmar Komisyonu toplandı. Toplantı sonrasında ise komisyon kararı doğrultusunda talep kabul edildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam