AKIN’DAN ŞEZLONGÇU AÇIKLAMASI

“Şezlongçu sayısı 9’a düştü”

AKIN’DAN ŞEZLONGÇU AÇIKLAMASI Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İnkumu’ndaki şezlongçularla ilgili şikayetler üzerine açıklamada bulundu. Geçen yıl İnkumu sağ tarafında plajın 4’te 3’ünün şezlongçular tarafından kullanıldığını ifade eden Akın, 26 olan şezlongçu sayısı 9’a düşürdüklerini  ve sağ taraftaki plajın 10’da 1’ini şezlongçular,  9’unu da halk tarafından kullanıldığını söyledi.

Bartın şehir merkezinde Hükümet Caddesi’nde vatandaşlara ağda dağıtımı yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ikram sonrasında İnkumu’ndaki şezlongçularla ilgili “İnkumu plajını şezlongçular kaplamış durumda. Halkın oradan denize girmesine izin vermiyorlar” şeklindeki şikayetler üzerine  açıklamada bulundu.  Bu yıl şezlongçlular için ihaleye çıkıldığını ve plajda düzenleme yapıldığını belirten  Akın, “Geçtiğimiz yıl İnkumu’nda 26 tane şezlongçu vardı. Geçen sene yaşanan sıkıntılardan dolayı burası için ihaleye çıktık. Bu ihale ile 26 olan şezlogçu sayısı 9’a düştü. Yani bu sene İnkumu’nda sağ tarafın aşağı yukarı 10’da birini şezlongçular kullanılıyor, geriye kalan 10’da 9’luk kısmı da yine vatandaşlarımız kullanıyor. Daha önce ise belki de buranın 4’te 3’ünde şezlongçular vardı” dedi.

“ŞARTNAMEDE KIYIDAN DA EN AZ 10 METRE ÇEKMEK ŞARTI VAR”

Sol taraf Milli Emlak’a ait olduğu için oraya müdahale edemediklerini kaydeden Akın, şöyle devam etti:

“Sol taraf Milli Emlak’a ait olduğu için oraya müdahale edemiyoruz. Sağ tarafta geçen yıl yaşanan sıkıntılardan dolayı şezlongçular için ihaleye çıktık. Kanuni olarak da Milli Emlak’tan bize devir olduğu için her ihaleye çıktığımız, para aldığımız herhangi bir işte biz Milli Emlak’a bu paranın yüzde 30’unu ödüyoruz. Buralar ayrıca Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce de kontrol altında ve şartnamede kıyıdan da en az 10 metre çekmek şartı var, saatleri belli, yerleri belli, vereceği hizmet belli. Eğer şartnamenin dışına çıktığı tespit edilirse de biz gereğini yapıyoruz. Bölünmüş alanın dışına çıkmak ve belirtilen hususlara da uymamak ihale fesih sebebidir. Bu da net bir şekilde şartnamede belirtilmiştir.

“PLAJIN 10’DA 9’UNU HALK KULLANIYOR”

İnkumu’nda sağ taraftaki plajın 10’da 9’u vatandaşlarımız tarafından kullanılıyor, kullanmak da hakkıdır. Ama geçen sene ve ondan önceki yıllarda burada bir keşmekeşlik vardı. Plajın 4’te 3’ünde neredeyse şezlongçular vardı, kavgalar oluyordu, gerek Belediyemize gerek Valiliğimize gerek Emniyet Müdürlüğümüze, gerekse Jandarma ve Milli Emlak’a şikayetler yapılıyordu. Ama bu yıl yaptığımız düzenlemeyle plajın 10’da 9’unu halkımız kullanıyor. Burada 10 personelimiz de denetim yapılıyor, 6 tane Zabıta memurumuz, 4 tane de Zabıta memuru yardımcımız var.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam