SAHİLLER DOLDU TAŞTI

Plajlarda yer kalmadı

SAHİLLER DOLDU TAŞTI Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Bartınlılar geçtiğimiz hafta için ve bu hafta sonu havaların çok sıcak olması dolayısıyla Amasra ve İnkumu başta olmak üzere sahillere koştu. Plajlar yerli ve yabancı turistlerle doldu taştı.

Karadeniz’de aşırı sıcakların bastırması ve gölgede 30 dereceyi geçen sıcaklığın görmesiyle birlikte Bartın’da sahiller tıklım tıklım doldu. Bartın’ın gözde plajları  Amasra ve  İnkumu başta olmak üzere sahil köyleri Mugada, Güzelcehisar, Çakraz, Hatipler ile Büyükkızılkum sahilleri her yaştan, her kesimden vatandaşın hücumuna uğradı. Hava sıcaklığının 30 dereceyi geçtiği Bartın’da  tatilciler sahillerde yoğunluk oluşturdu.  Plaj şemsiyelerinin altında güneşten korunmaya çalışanlar serinlemek için sık sık denize girdi. Batı Karadeniz’in incisi Bartın’a gelen yerli ve yabancı turistler havuzlarda da yoğunluk oluşturdu.

YABANCI TURİSTLERİN TERCİHİ AMASRA OLDU

Yabancı turistler ise çoğunlukla Amasra’yı tercih etti. Ne kumsalda ne de denizde yüzecek alan kaldı. Yüzerek serinleyenlerin yanı sıra gölge altında denizi izleyenler de sıcak havanın etkisinden kurtulmaya çalıştı.
 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam