BARTINSPOR ALT YAPI MERKEZİ AÇILDI

Kesintisiz futbol eğitimi

BARTINSPOR ALT YAPI MERKEZİ AÇILDI Spor

 

Haber Merkezi

 Bartın’da alt yapı sporcularının yetiştirilmesini amaçlayan Bartınspor Alt Yapı Merkezi açıldı. 12 ay kesintisiz eğitim verilecek olan alt yapı merkezinde 7-12 yaş gurubu çocuklar futbol alt yapısını almış olacak. Al Yapı Merkezi Cumartesi ve Pazartesi günleri yaklaşık 40 futbolcu ile çalışmalarını sürdürüyor.

Açılışa Bartınspor Yöneticileri Mustafa Ahmet Oktay, Yusuf Gören ve Emrah Şenkal ile, Alt Yapı Merkezi Antrenörleri Abdurrahman Bensiz, Birkan Yıldırım ve Abdullah Bensiz, velilerimiz ve alt yapı sporcularımız katıldı. Açılış ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Alt Yapı Sorumlusu Yöneticisi Emrah Şenkal, “Bartın’da muhakkak alt yapıya önem vermeliyiz. Çocuklarımızı küçük yaşlarda bu tür etkinliklerin içine katabilirsek, gelişimlerine de doğru orantıda fayda sağlamış oluruz. Bu merkezde yetişen çocuklarımız Bartınspor’un alt yapısını oluşturacak.  Gelişimi sağladıklarında ve yetişkin birer olduklarında da Türk futboluna katkı sağlayacaklardır” dedi.

AMAÇ BARTINSPOR’UN ALT YAPISINI OLUŞTURMAK

Bartınspor Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Gören ise, Bartınspor olarak alt yapıya önem verdiklerinin altını çizdi. Gören, “Amacımız Bartınspor’un alt yapısını oluşturmak ve Türk futboluna katkı sağlamaktır. Hepimizin futbolculuk yaşantısı oldu. Bartın’da yıllardır özlenen alt yapıdan yetişen futbolcunun A takıma alınması ve oynamasıdır. Bunu sağlayacağımıza yürekten inanıyoruz. Çocuklarımızın gelişimine en iyi şekilde katkı sağlayacağız” dedi.

TİCARİ BİR YAPIYA SAHİP DEĞİL

Bartınspor Basın Sözcüsü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ahmet Oktay ise, alt yapı merkezinin ticari bir yapıya sahip olmadığını belirtti. Oktay, “Bartınspor, Bartın’daki diğer spor kulüplerine örnek olacak bir yapıya sahiptir. Bizler bu yapıyı daha da güçlendirmeye çalışıyoruz. Bartın’daki bütün spor kulüplerimizin yöneticileri ağabeylerimizdir. Hocaları arkadaşlarımızdır. Hep birlikte Bartın’ın spor alt yapısını oluşturmalıyız. Bizler Bartınspor Alt Yapı Merkezi olarak ticari bir faaliyet yapmıyoruz. Amacımız tamamen alt yapıdan sporcu kazanmak. Bunun için uğıraşıyoruz. Ayrıca 7 ile 12 yaş arasındaki çocuklarımızın arkadaşlık bağlarının gelişmesini de sağlıyoruz. Burada paylaşmayı, kaynaşmayı ve dostluğu kazanıyorlar. Bizim için de en önemlisi bu. Alt Yapı Merkezimizin hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

12 AY KESİNTİSİZ EĞİTİM

12 ay kesintisiz eğitim verilecek alt yapı merkezinde 7-12 yaş gurubu çocuklar futbol alt yapısını almış olacak. Al Yapı Merkezi Cumartesi ve Pazartesi günleri yaklaşık 40 futbolcu ile çalışmalarını sürdürüyor. Abdurrahman Bensiz, Birkan Yıldırım ve Abdullah Bensiz, çocukların futbol kültürünü ve eğitimini almalarını sağlıyor. Alt yapı merkezinin açılış sırasında U11 ve U12 takımlarımızın başarılarını pasta keserek kutladı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam