BAŞKAN YAZ BİLİM ATÖLYELERİNİN, ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL BİR KARNE HEDİYESİ OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

Yaz bilim atölyeleri açıldı

BAŞKAN YAZ BİLİM ATÖLYELERİNİN, ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL BİR KARNE HEDİYESİ OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ Güncel

Haber merkezi

Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren bilim eğitimleri, 3 - 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında atölye çalışmalarına devam edecek.

 

Bartın Belediyesi ile Bartın Bilim Eğitimi Derneği organizasyonu ile “Mucitler Atölyesi” adı altında çalışmalarını sürdüren eğitim programı, yaz sezonunda devam ederek, çocuklarımızın serbest zamanlarını değerlendirmelerine katkı sağlayacak. Belediye Başkanı Cemal Akın konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, 3-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında açılan yaz bilim atölyelerinin, çocuklarımıza güzel bir karne hediyesi olabileceğini söyledi. Başkan Akın, “ Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bartın Bilim Eğitimi Derneği Mucitler Atölyesinde, yaz sezonunda bileme meraklı çocuklarımız için eğlendirirken öğreten farklı atölye çalışmalarının yer aldığı dopdolu bir program hazırlandı.

BİLİME YÖNELİK EĞİTİMLER

Bilimin yanında doğa gezileriyle de zenginleşen eğitim programımız, çocuklarımızın yorucu okul dönemlerinden sonra güzel bir karne hediyesi olabilir düşüncesindeyim. Programın içeriğinde; Gizemli kimya, gizemli biyoloji (hücreleri inceleyelim), tasarım, eğlenceli matematik, şaşırtan fizik, robotik, zeka oyunları, elektrik-elektronik ve geziler yer alıyor. 9-13 Yaş gurubundaki çocuklarımıza yönelik tasarlanan yaz bilim atölyesinde, Biyoloji Öğretmeni Hilal Badur ve Fizik Öğretmeni Yücel Yüzlü nezaretinde bilimsel oyuncak tasarımları, eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış oyuncaklar kullanılarak çocukların matematik zekâsını arttırmaya yönelik etkinlikler, küçük canlıların incelenmesinin yanı sıra katılımcı çocuklarımız kendi bitkilerini yetiştirebilecekler” dedi. Belediye Başkanı Akın, “Çocuklarımızın bilime önem vermeleri, kendilerini bilimin ışığında geliştirmeleri ve üretken bir ruha sahip olmaları bizleri son derece umutlandırıyor ve gururlandırıyor. Çocuklarımızın bu yöndeki çalışmaları, serbest zamanlarını iyi değerlendirdikleri anlamına geliyor.  Bizlerde Bartın Belediyesi olarak her zaman gençlerimize, çocuklarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle atölyede eğitim veren değerli hocalarımız ve öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

            Program 3 Temmuz – 31 Temmuz 12017 tarihleri arasında 9-13 yaş gurubu çocuklara yönelik Pazartesi- Salı ve Çarşamba günleri saat 11.00-13.00 arasında Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde yapılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam