BARTIN BAŞSAVCISI DEĞİŞTİ

Bozkurt Ankara’ya tosun Bartın’a atandı

BARTIN BAŞSAVCISI DEĞİŞTİ Güncel

Nurdan Eroğlu

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK),  yaz kararnamesini yayınladı. Kararnameyle Türkiye genelinde 780 hakim ve savcının yeri değişti. Yeri değişen hakim ve savcıların arasında. Bartın Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bozkurt ta yer aldı. Başsavcı Bozkurt, Ankara Cumhuriyet Savcılığına atanırken Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun da Bartın Cumhuriyet Başsavcısı oldu. Geçen yıl ekim ayında göreve başlayan Bozkurt, 8 aydır Bartın’da görev yapıyordu.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK),  yaz kararnamesini yayınladı. Kararnameyle Türkiye genelinde 780 hakim ve savcının yeri değişti. Yeri değişen hakim ve savcıların arasında il başsavcıları ve Ağır Ceza Mahkemesi başkanları da olurken bazı başsavcılar da görevden alındı. Kararname ile Çağlayan ve Anadolu Adliyesi'ndeki başsavcı vekillerinin sayısı azaltıldı.  İstanbul'da Bakırköy Başsavcısı ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcısının da görev yerleri değiştirildi. HSK'nın yaz kararnamesine göre 32 ilin başsavcısı değişti.

NEVŞEHİR BAŞSAVCISI BARTIN BAŞSAVCISI OLDU

Bursa, Afyon, Kayseri, Tekirdağ Başsavcılarının görev yerleri değişti. Kayseri Başsavcısı Malatya Başsavcısı oldu. Ordu Başsavcısı Manisa’ya, Karaman Başsavcısı Giresun'a, Kırklareli Başsavcısı Muğla'ya,  Giresun başsavcısı Kırklareli'ye, Sakarya Başsavcısı Afyon'a, Kilis Başsavcısı Adana Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine, Şanlıurfa Başsavcısı Bursa'ya, Bursa Başsavcısı Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine, Nevşehir Başsavcısı Bartın Başsavcılığı'na, Burdur Başsavcısı Şanlıurfa Başsavcılığına,  Didim Başsavcısı, Batman Başsavcılığına, Çatalca Başsavcısı Tekirdağ Başsavcılığına, Kars Başsavcısı Kilis Başsavcılığına, Ereğli Başsavcısı Kars Başsavcılığına, Ardahan Başsavcısı Çankırı Başsavcılığına, Ağrı Başsavcısı, Ankara (düz) savcılığına getirildi.

BOZKURT, ANKARA SAVCILIĞINA ATANDI

Bartın Başsavcısı Ankara savcılığına, Iğdır Başsavcısı Kayseri Savcılığı'na, Bolu Başsavcısı Yargıtay Savcılığına, Bakırköy Başsavcısı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliğine, İstanbul Anadolu Başsavcısı Yargıtay Savcılığına atandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Önder Yaman Bolu Başsavcılığı'na,  Başsavcı vekili İsmail Uçar da İstanbul Anadolu Başsavcılığı'na atandı. Aydın Başsavcısı da Yargıtay savcısı olarak görevlendirildi. Denizli Başsavcılığı'na ise Malatya Başsavcısı Ergül Yılmaz atandı. Denizli Başsavcısı kazada hayatını kaybetmişti.

HSK'DAN “HAYIRLI OLSUN” TEMENNİSİ

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanlığı ise kararnameyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

'2017 yılı yaz kararnamesine ilişkin çalışmalar, 03 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır. Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına ilişkin tebligatlar daha önce ilân edilen takvim doğrultusunda gönderilecektir. Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 10 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından “Atanma Talep Formu” nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır.
 Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.''

BAZI HAKİM VE SAVCILARIN YERİ DE DEĞİŞTİ

Bunun dışında kararnameyle Bartın Adliyesindeki bazı hakim ve savcıların yeri de değişti. Bartın Cumhuriyet Savcısı Gökalp Yalçın, Çorlu Cumhuriyet Savcılığına
Savcı Olgun Kaya,  Patnos Cumhuriyet Savcılığına, Savcı Nazif Yücel Kars Cumhuriyet Savcılığına, Savcı  Uğur Kanbir,   Tunceli Cumhuriyet Savcılığına ve Hakim  Hülya Karaarslan Yücel  Kars Hâkimliğine atandı.

İbrahim Bozkurt,  2016’nın ekim ayından bu yana Bartın’da görev yapıyordu. Bartın Hergün Gazetesi olarak 8 aydır Bartın’da görev yapan İbrahim Bozkurt’ta teşekkür ediyor yeni görevinde başarılar diliyoruz.

BAŞSAVCI ADNAN TOSUN KİMDİR?

Peki Bartın Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Başsavcı Adnan Tosun kimdir? 1973 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. 1997 yılında avukatlık stajını tamamladı ancak avukatlık görevi yapmadı. 1998 yılında hakim adayı olarak Ankara Adliyesinde göreve başladı. Başsavcı Adnan Tosun sırasıyla 2000-2004 yılları arasında Ula Hakimliği, 2004-2006 yılları arasında Karacasu Cumhuriyet Savcılığı, 2006-2009 yılları arasında Yeşilyurt Cumhuriyet Sağcılığı, 2009-2011 yılları arasında Kumluca Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulundu. 2011 yılı yaz kararnamesiyle Kozan Cumhuriyet Başsavcılığına görevine atanan Başsavcı Adnan Tosun, 2014 yaz kararnamesiyle ile Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı. Tosun, evli ve 2 çocuk babası olup kişisel gelişim ve imaj, vücut dili, sunum teknikleri, diksiyon ve profesyonel yönetici teknikleri üzerine özel eğitim almış olup orta derecenin üzerinde İngilizce bilmektedir.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam