ULUS İLÇESİNDEKİ OTEL KONUSU YENİDEN HEYECAN YARATTI

Otel hasreti sona erecek

ULUS İLÇESİNDEKİ OTEL KONUSU YENİDEN HEYECAN YARATTI Güncel

Nevin Özbakan

Bartın'ın Ulus ilçesinde bulunan otele, İller Bankası ve Ulus Belediyesi yatırımından sonra en büyük desteği proje ile Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç'tan geldi. Yaklaşık 13 yıldır turizme kazandırılması için bekleyen otel, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 2016 yılı küçük ölçekli alt yapı mali destek programı kapsamında destek almaya hak kazandı.
Milli Park, müze, şelale, doğası ve tarihi ile keşfedilmeyi bekleyen yöreler arasında bulunan Ulus'ta otel sorunu yaşanan gelişmelerle sonuca kavuşuyor. 13 yıl önce İller Bankası kaynaklı yapımıyla gündeme gelen ve ilçede heyecan uyandıran otel yaşanan olumsuzlukların ardından atıl duruma bırakılmıştı. Daha sonra Ulus Belediyesi tarafından sahiplenilen otelin tamamlanması yönünde en ciddi açıklama Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç'tan geldi. 30 dönüm arazi üzerinde 4 yıldızlı bir tesis olabilecek özellikleri taşıyan otel için Milletvekili Tunç, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 2016 yılı küçük ölçekli alt yapı mali destek programı kapsamında destek almaya hak kazanan Ulus Belediyesi Restorasyon Projesi'nin yapım ihalesinin 14 Temmuz 2017 tarihinde Ulus Belediyesinde gerçekleştirileceğini açıklayan Milletvekili Tunç, Küre Dağları Milli Parkı'nın içerisinde yer alan doğa kenti Ulus ilçesinde yerli ve yabancı turistlerin konaklayabileceği Ulus Belediye Oteli'nin restorasyonunun gerçekleşmesi bölge ekonomisine ve bölge   turizmine önemli katkı sağlayacağını söyledi.            

TUNÇ AÇIKLADI ULUS RAHATLADI
Arsa üzerinde bulunan hak sahipleriyle sorunların aşımı noktasında büyük çaba harcayan Ulus Belediyesi, beklenilen süre içinde otelin onarımı ve bakımını da üstlendi. Dökülen yerleri onaran, deprem güçlendirmesi için çalışan Ulus Belediyesi, Milletvekili Yılmaz Tunç'un proje ihalesi açıklamasıyla rahat bir nefes aldı. Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun daha önce yaptığı açıklamalarında, "Turizm konusunda burada bir otelimiz vardı. Bizden önce başlanmış ama bitirilememiş. Biz göreve gelince bir çalışma başlattık ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımızın destekleriyle bir proje başlattık. Bu yıl projemizdeki çalışmalarımız tamamlanıyor. 36 odalı otelimizi bununla birlikte faaliyete geçireceğiz. Otelimizin yanına da yapacağımız ilave çalışmalarla oda ve kalan insan sayısını artırmayı amaçlıyoruz. Otelimiz bittiğinde tam turizme hizmet edecek bir otel olacak" şeklinde konuştu. 
BELEDİYE OTELİ BAŞINDAN BERİ SAHİPLENDİ
Otele sahip çıktıklarını ve turizme kazandırılması için ellerinden gelen çalışmayı yaptıklarını kaydeden Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, "4 yıldız alabilecek nitelikteki otelimizi turizme kazandırmak sürdürdüğümüz mücadelemizde en önemli sorunları aşmış bulunuyoruz. Yaklaşık 13 yıldır atıl durumda bekletilerek hizmete açılamayan oteli elimizden geldiğince korumaya çalışıyoruz. Ancak binanın bazı bölümlerinde sıvaların döküldüğünü ve çatının yıprandığını tespit ettik. Otel binasında Deprem Güçlendirilmesi de yapılması gerekiyor. Biz belediye olarak projesini çizdirdik" diyerek kamuoyunu bilgilendirmişti.


 

Nevin ÖZBAKAN

Nevin ÖZBAKAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam