İL SPOR MERKEZLERİ YAZ OKULLARI BAŞLADI

Dirim: “Sporu hayatımızın bir parçası yapmalıyız”

İL SPOR MERKEZLERİ YAZ OKULLARI BAŞLADI Güncel

 

Haber Merkezi

İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okullarının açılış töreni Bartın Valisi Nusret Dirim’in katılımı ile yapıldı. Vali Nusret Dirim, gençlere, sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri tavsiyesinde bulundu.

2017 İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları başladı. İl Spor Merkezlerinde tenis, taekwondo, masa tenisi, basketbol, judo, atletizm, voleybol, eskrim, yüzme, satranç, badminton, boks, güreş, karate, hentbol, yelken, halter, bocce, cimnastik branşlarında eğitim verilecek.

Bartın Valisi Nusret Dirim, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2017 yılı İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri açılış programına katıldı. Sporu toplumun bütün kitlelerine yaymak, çocuk ve gençlerimizin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak, içki, sigara ve tüm zararlı alışkanlıklardan korumak, vatanını ve milletini seven, ruh ve beden sağlığı yerinde olan sportmen bir nesil yetiştirmek için uygulanan İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri açılış programına; Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)  İl Müdürü Zafer Çakan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir ve antrenörler, sporcular ve veliler katıldı.

 

ÖZDEMİR, “SPOR MERKEZLERİMİZE BİN 989 BAŞVURU ALDIK”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Özdemir tarafından açılış konuşması yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir yaptığı konuşmada,  “İl Spor Merkezlerinde tenis, taekwondo, masa tenisi, basketbol, judo, atletizm, voleybol, eskrim, yüzme, satranç, badminton, boks, güreş, karate, hentbol, yelken, halter, bocce, jimnastik branşları bulunmakta. Yüzme dışındaki tüm branşlarımız ücretsiz. Şuana kadar İl Spor Merkezleri branşlarımıza bin 989 başvuru, Engelli İl Spor Merkezleri branşlarımıza 61 başvuru aldık. Her sporcu için İl Spor Merkezleri yaz spor okulları başlangıç olabilir, bunu değerlendirmek önemlidir. Sporcularımız İl Spor Merkezlerinde yaz spor okullarında seçtikleri branşlarda ilerleyip okul dönemlerinde de sporlarına devam edebilir ve ileride büyük dereceler elde edebilir, Milli Sporcu olmanın gururunu yaşayabilirler. İl Spor Merkezlerimize tüm gençlerimizi davet ediyorum” dedi.

 

VALİ DİRİM’DEN SPORCULARA TAVSİYELER

Daha sonra kürsüye gelen Vali Dirim, bu tür aktivitelerin çocukların ve gençlerin yaz tatili dönemlerinde boş zamanlarını verimli olarak değerlendirmelerini sağladığını söyledi. Dirim, “Spor insanlara kurallara uymayı, birlik, dayanışma, saygı, sevgi, işbirliği, paylaşma, centilmenlik ve takım ruhu ilkelerini kazandırır. Bu sayede topluma uyum, kendine güven, cesaret ve arkadaşlık duygularını geliştirir” dedi.

Daha sonra genç sporcular tarafından güreş, tekvando, judo, eskirim ve jimnastik alanlarında gösteriler yapıldı.

Program, antrenörlerin veli ve sporcuları spor branşları hakkında bilgilendirmesi ile sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam