MİLLETVEKİLİ TUNÇ ABDİPAŞA KANALİZASYON İNŞAATI’NIN 17 TEMMUZ’DA İHALE EDİLECEĞİNİ AÇIKLADI

İhale 17 Temmuz’da

MİLLETVEKİLİ TUNÇ ABDİPAŞA KANALİZASYON İNŞAATI’NIN 17 TEMMUZ’DA İHALE EDİLECEĞİNİ AÇIKLADI Güncel

 

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Abdipaşa Beldesi kanalizasyon inşaatının 17 Temmuz 2017 tarihinde İller Bankası A.Ş. Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nca Ankara’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Abdipaşa beldesi kanalizasyon inşaatı yapım işinin 17 temmuz 2017 tarihinde  İller Bankası Yatırım Koordinasyon Başkanlığınca Ankara’da gerçekleştirileceğini belirten Milletvekili Tunç, ihale kapsamında  9 bin 182 metre kanalizasyon hattının inşa edileceğini, 242 adet rögar bacası, 1680 metre parsel hattı ve 210 adet parsel bacasının yapımının gerçekleştirileceğini söyledi.

17 Temmuz’da gerçekleştirilecek ihalenin kesinleşmesinin ardından yer tesliminden itibaren 270 gün içerisinde Abdipaşa kanalizasyon inşaatının tamamlanacağını belirten Milletvekili Tunç, Abdipaşa beldesindeki alt yapı çalışmalarının ardından beldenin daha yaşanılabilir hale geleceğini sözlerine ekledi.

Bartın’ın ilçe ve beldeleri ile tatil beldelerinde önemli alt yapı çalışmaları yaptıklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın Merkez Atıksu Arıtma tesislerinin yapımını tamamladıklarını, Ulus ve Kurucaşile ilçeleri ile Hasankadı, Kozcağız, Kumluca, Çakraz  ve Arıt beldelerinin kanalizasyon inşaatlarını tamamladıklarını, Amasra, İnkumu ve Çakraz derin deniz deşarjlarını tamamladıklarını, beldelerin atık su arıtma tesislerinin proje ve inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam