SAYIN M. RIZA YALÇINKAYA’NIN “EMEKLİLER GÜNÜ” MESAJI YAYIMLADI

Emekliler gününüzü kutluyorum

SAYIN M. RIZA YALÇINKAYA’NIN “EMEKLİLER GÜNÜ” MESAJI YAYIMLADI Güncel

 

Haber Merkezi

Bartın CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya emekliler günü kutlama mesajı yayımladı.

Yalçınkaya mesajında, “ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 30 Haziran 1927 günü emeklilik dilekçesini vermesi nedeniyle “Emekliler Günü” ve içinde bulunulan hafta “Emekliler Haftası” olarak kutlanmaktadır. Atatürk “Bir Milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, O milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedirken, bütün kuvveti ile çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur.” veciz sözleriyle emeklisine, yaşlısına saygı duymayan toplumun çabalarının da yetersiz olacağını dile getirmiştir. Hayatının en güzel yıllarını gerek devlet hizmetinde, gerekse özel sektörde emek vererek ailesine, çevresine ve ülkesine hizmet ederek geçiren vatandaşlarımız, çalışma hayatından sonra ne yazık ki kaderlerine terk edilmekte, yoksulluk sınırının altında ücrete mahkum bir şekilde yeniden yaşama tutunma mücadelesi vermektedir. O nedenle bugün emeklilerimiz, hak etmedikleri bir şekilde çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi vermektedir.

Hizmetleriyle, bilgi ve tecrübeleriyle ülkemizin gelişmesine büyük katkılar sağlayan emeklilerimizin haklı beklentilerini karşılamak, onların hizmet desteğine karşılık daha özgür, refah düzeyi yüksek bir yaşam olanağı sunmak bizlerin en büyük görevi olmalıdır. Onlara, huzur içerisinde, kimseye muhtaç olmadan geçinebilecekleri bir gelir düzeyi ile rahatça muayene ve tedavi olacakları bir sağlık sistemi olanağını sunmak da sorumluluklarımız arasında yer almalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bugünleri sağlayan emeklilerimize en derin saygılarımı sunuyor, karşı karşıya bırakıldıkları bütün sorunların takipçisi olmaya devam edeceğimi belirterek, emeklilik hayatlarını sağlık ve huzur içinde sürdürmeleri temennisiyle, “Emekliler Günü”nü kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu uzun ömürler diliyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

                                                                            

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam