MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ  AŞAĞI AVLU MAHALLE CAMİ’SİNİN AÇILIŞ KURDELESİNİ KESTİ

Milletvekili Tunç,  son iftarı şirinler’de açtı

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ  AŞAĞI AVLU MAHALLE CAMİ’SİNİN AÇILIŞ KURDELESİNİ KESTİ Güncel

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, son iftarını Bartın iline en uzak köylerinden Kastamonu il sınırında olan ve halkın çok yoğun ilgi gösterdiği Şirinler köyünde hemşehriyle yaparak iftar sonrası da camii açılışı gerçekleştirdi.

Bartın Ulus Şirinler Köyü Derneği’nin Şirinler köyü Aşağı Avlu Mahallesinde düzenlediği iftar programı ve Aşağı Avlu Mahallesi yeni cami’nin açılış törenine, Milletvekili Yılmaz Tunç’un yanısıra Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, AK Parti İstanbul Kağıthane ilçe başkan yardımcısı Mehmet Yılmaz, AK Parti Ulus İlçe Başkanı Kadir Saraç, Ulus İlçe Müftüsü Murat Okuyar, Köy Muhtarı Ramazan Yılmaz, Dernek başkanı Muzaffer Sefer ve yönetimi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

HAYIR SAHİPLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

İftar programını düzenleyen ve camii yapımında katkılarından dolayı Şirinler Köyü Derneğine ve emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Milletvekili Tunç "Rahmet ve bereket ayı olan ramazan ayının sonuna gelerek bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşliğin Şirinler Köyünde gerçekleşen bu güzel iftar programıyla gördüklerini söyleyen Tunç, burada hem iftar programı hemde cami açılışı için bir araya geldik, Şirinler derneğinin öncülüğünde, hayırseverlerin katkıları ile bu güzel eser kısa süre içerisinde buraya kazandırıldı. Derneğimizi tebrik ediyorum. Buraya bir tuğla bile desteği olan herkesten Allah razı olsun. Bizim inancımıza göre sizden biri yaptığı iyilikten dolayı başka sevaplar kazanılmasına vesile olmuşsa o sevaplar o kişiye de yazılır. Bu camide yapılan ibadetlerden, yapılan dualardan kazanılan sevaplardan, hayır sahipleri de yazılacaktır. Bizim inancımız böyledir. Hayır sahiplerine teşekkür ediyorum.”dedi.

Birlik, beraberlik ve kardeşliğin Şirinler Köyünde gerçekleşen bu güzel iftar programıyla gördüklerini söyleyen Milletvekili Tunç, “ bizde bu birlik beraberlik olduktan sonra ülkemize hiçbir güç bize diz çöktüremeyecektir. Ülkemiz üzerinde planlar kuranlar bu ülkeye diz çöktürmek isteyenler, Türkiye’nin ilerlemesini, gelişmesini, halkımızın refahını artmasını istemeyen şer güçlerin planları Ülkesine sahip çıkan bu milletimiz olduğu süre hiçbir zaman tutmayacak.” Diyerek, “Ramazan Bayramının Bartın halkı için, milletimiz ve ülkemiz için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşerilerimin ramazan bayramını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum."dedi. Milletvekili Tunç iftar programının ve camii açılışının ardından Arefe günlerinde yapılan ziyrat helvasını keserek vatandaşlara ikram ettiler, çay sohbetleri yaptılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam