OTOBÜSLERDE BAYRAM YOĞUNLUĞU YAŞANDI

Gurbetçilerin dönüş çilesi

OTOBÜSLERDE BAYRAM YOĞUNLUĞU YAŞANDI Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Bartın’da Ramazan Bayramı sonrasında otobüslerde yerler doldu. Özellikle farklı şehirlerde yaşayan ve Bayramda memleketi Bartın’da olmak isteyen gurbetçiler, bayram dönüşünce doluluk nedeniyle bilet bulmakta zorlanırken Şehirlerarası otobüs firmaları ise talebi karşılayabilmek için ek seferler oluşturdu.

Ramazan Bayramı öncesinde başta İstanbul olmak üzere şehirlerarası otobüs firmalarının seferleri tam doluluk oranına ulaşmıştı. Bayram tatillerini memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçiler otobüs firmalarına akın etmişti. Bayram dönüşünde de aynı manzaralar yaşandı. Şehirlerarası otobüs firmalarının normal seferlerinde tam doluluk oranına ulaşıldı. Bilet bulamayan binlerce vatandaş ek seferlerin açılmasını bekledi.

DÖNÜŞ BİLETLERİ DAHİ ALINDI

Ramazan Bayramı için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Tekirdağ gibi yurdun dört bir yanından Bartın’a gelen  gurbetçilerin bayram keyfilerinin dönüşte çileye dönmemesi içinde bayram sonuna rezervasyonlarını yaptırıp biletlerini satın aldıkları kaydedildi. Öte yandan şehirlerarası otobüslerle bayram tatili için Bartın’a gelen gurbetçilerin yanı sıra binlerce vatandaşta özel araçlarıyla dönüş için yollara düştü.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam