CAMCI RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

“Bayramlar birlik olmamız için vardır”

CAMCI RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI Güncel

 

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Camcı mesajında “Tüm hemşerilerimizin mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten duygularla kutluyor, bayramın milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesi temenni ediyorum” dedi. 

AK Parti Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.  Mesajında Ramazan ayında İslam dünyasının bazı bölgelerinden  çığlıklar yükseldiğini ifade eden Camcı, “Bu yıl da ramazanın ardından bayrama erişmiş olmanın memnuniyetini ve heyecanını yaşıyoruz. Ramazan, bizlere bir kez daha, kardeş olduğumuzu, milletçe kader birliği yaptığımızı hatırlattı. Komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla en önemlisi de İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizle yakın çevresindeki ihtiyaç sahiplerini gözeten aziz milletimiz, Ramazan boyunca millet olarak bir ve beraber olmanın, aynı manevi atmosferi solumanın huzurunu, bereketini yaşadık. Ne var ki bu mübarek ayda, İslam dünyasının bazı bölgelerinden yükselen çığlıklar, acılar ve çileler de eksik olmadı ve yüreklerimizi dağladı. Tarih boyunca her zaman zalimin karşısında, mazlumun yanında yer almış aziz milletimiz; hiçbir insanlık dramına kayıtsız, suskun ve sağır kalmadığını, ırk, din, dil, mezhep ayrımı gözetmeksizin dünyanın neresinde olursa olsun bütün muhtaçların yardımına aşkla, şevkle koşturduğunu açıkça ortaya koymuştur. Bizler komşusu açken, tok yatmayı içine sindiremeyen, bundan hicap duyan bir medeniyetin mensuplarıyız. Komşumuz, bayram edemezken, bizim bayram etmemizin de bir ehemmiyeti olamaz. Her zaman olduğu gibi haktan, adaletten ve barıştan yana olduk. Zira biliyoruz ki aziz milletimiz, nasıl ki içeride huzur, barış, adalet, özgürlük ve refah istiyorsa, aynı şekilde bölgesi için de huzur, refah, barış ve demokrasi istiyor. Türkiye'ye yakışan da budur. Kendimiz için istediklerimizi, bölgemiz başta olmak üzere tüm dünya için istemeye devam edeceğiz” dedi.

“HER ZAMANKİNDEN DAHA SIKI SARILACAĞIZ”

Bunun için Ramazan Bayramı'nda birbirimize daha bir candan sarılmamız gerektiğini söyleyen Camcı, “Onun için gelin bu mübarek Ramazan Bayramı'nda birbirimize daha bir candan sarılalım, birbirimizin yaralarını saralım, imdadına koşalım sevinçte de kederde de bir olduğumuzu gösterelim. Bayramlar bunun için vardır, zenginin, yoksulu; varlık sahibinin, ihtiyaç sahibini; hayırseverlerin, yetimleri sevindirmesi için bir fırsattır bayramlar. Bunu böyle anlamalı böyle kabul etmeliyiz. Bizi asırlardır birbirimize bağlayan, birbirimize kardeş kılan bu yardımlaşama ve dayanışma ruhudur. İnanıyorum ki bu bayramda da bu ruhu gösterecek birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı tekrar tebrik ediyor, huzur ve sükun dolu bir bayram geçirmenizi Yüce Allah'tan temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam