REKTÖR UZUN’DAN KURUCAŞİLE İLÇESİNE ZİYARET

Öğrenciler ve yöre halkıyla bir araya geldi

REKTÖR UZUN’DAN KURUCAŞİLE İLÇESİNE ZİYARET Güncel

 

Haber Merkezi

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Kurucaşile ilçesini gerçekleştirdiği ziyarette öğrenciler ve yöre halkıyla bir araya geldi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve beraberindekiler Meslek Yüksekokulunun (MYO) Kurucaşile ilçesinde bulunan programlarının yer aldığı binada incelemelerde bulundu. İlçede ziyaretler de gerçekleştiren Rektör Uzun, yöre halkı ve öğrencilerle bir araya geldi. Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın’ın da eşlik ettiği ziyaretlerde Rektör Uzun, öğrencilerin ve vatandaşların görüş ve önerilerini dinledi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ UYGULAMALI EĞİTİMLERLE İŞ HAYATINA HAZIRLANIYOR”

Rektör Uzun Meslek Yüksekokulları bünyesindeki uygulamalı eğitimin önemine vurgu yaparak, “Öğrencilerimiz iş dünyasına hazır olması için uygulamalı eğitim çok önemlidir. Kurucaşile’deki programlarımızda da Meslek Yüksekokulumuzdaki diğer programlar gibi son teknoloji uygulamalı eğitim verilmektedir. Kurucaşile’deki programlarımızda öğretim elemanlarımızın simülasyon üzerinden verdikleri eğitimle öğrencilerimiz üst düzey tecrübe edinmektedir. Öğrencilerimizin edindikleri bu bilgiler mezun olduktan sonra atılacakları iş hayatında önemli avantajlar sağlayacaktır” dedi.

“ŞEHRİMİZE VE BÖLGEMİZE KATKIYI ÖNEMSİYORUZ”

Bartın Üniversitesi’nin önemli hedeflerinden birinin bulunduğu şehre ve bölgesine katkı sunmak olduğunu da vurgulayan Rektör Uzun, “Üniversitemiz verdiği eğitimle öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmeye çalışırken, araştırma sürecinde ise Bartın başta olmak üzere bölgeyle ilgili ihtisaslaşmalıdır. Kurucaşile, Ulus ve Bartın’daki programlarımız bölge odaklı çalışmalar yapacaktır” diye konuştu.

Bartın Üniversitesi’nin Kurcaşile’de MYO’ya bağlı Gemi İnşaatı, Yat İşletme Yönetimi,  Deniz ve Liman İşletmeciliği ile Turizm ve Seyahat Hizmetleri programlarında eğitim ve öğretim veriliyor.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam