İNKUMU TATİL BELDESİ YAPIMI TAMAMLANDI

Çok beğenildi

İNKUMU TATİL BELDESİ YAPIMI TAMAMLANDI Güncel

 

Haber merkezi

Bartın Belediyesi gerek altyapı gerekse de üst yapı çalışmalarıyla hizmetlerini sürdürürken, vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor. Bartın Belediyesi tarafından İnkumu Tatil Beldesinde yapımı tamamlanan İnkumu Yeni Mahalle yürüyüş yolu, bisiklet yolu, peyzaj düzenlemesi ve modern aydınlatma çalışmaları tamamlanarak halkın istifadesine sunuldu.

Vatandaşlar, Belediye Başkanı Cemal Akın’a gerek makam ziyaretlerinde gerekse de alan inceleme çalışmalarında memnuniyetlerini dile getirerek, Başkan Akın’a ve çalışanlarına işlerinde kolaylıklar dilediler. İnkumu Tatil Beldesini büyük bir değişime uğratan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Cemal Akın, gücümüzü halkımızın desteğinden alıyoruz dedi.

KANALİZASYON SORUNU ORTADAN KALDIRILDI

Yapılan yenileme çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, kanalizasyon hattı, su hattı ve diğer altyapı çalışmalarının uzun yıllar hizmet verecek şekilde düzenlendiğini ve İnkumu’nda Derin Deniz Deşarjı ve Ön Arıtma Tesisi Projesinin de tamamlanarak kanalizasyon sorununun ortadan kaldırıldığını söyledi.

YENİ GÖRÜNÜMÜ ÇOK BEĞENİLDİ

Altyapı çalışmalarının ardından İnkumu’nu çok daha güzel bir görünüm kazandırmak için üstyapı çalışmalarına başladıkları ve çalışmalar kapsamında birçok değişiklik yaptıklarını söyleyen Başkan Cemal Akın ”Çevre düzenleme çalışmalarına ilk olarak İnkumu Yeni Mahalle’de ( Sol Taraf ) start verdik. Çalışmalar kapsamında altyapı çalışmaları esnasında hasar gören yol ve kaldırımlar yeniden düzenlenirken mevcut çöp konteyneri 2.200'er litrelik yeraltı jarklı çöp konteynerleri ile mevcut çeşmeler ise tarihi görünümlü çeşmeler ile değiştirildi. Ayrıca plaj futbol turnuvasının yapıldığı alana tribün yapılırken mevcut ışıklandırma ve banklar yenilendi. Peyzaj çalışmalarının yapılması ile büyük bir değişim yaşayan İnkumu Yeni Mahalle halkımız tarafından çok beğenildi. “ dedi.

SIRA İSKELE MAHALLESİ’NDE

Benzer çalışmayı İskele Mahallesi’nde uygulayacaklarını söyleyen Başkan Cemal Akın,” Yaz sezonun bitmesi ve inşaat çalışmaları ile ilgili yasal sürecin başlaması ile İnkumu İskele Mahallesi’nde çevre düzenleme çalışmalarını başlatacağız. Altyapı sorununu ortadan kaldırdığımız İnkumu’nu çok daha güzel bir hale getirmek istiyoruz. Tüm bu çalışmaların sonunda gerek İnkumu’nda yaşayana halkımızın gerekse de yerli yabancı misafirlerimizin sorunsuz bir şekilde tatillerini geçirmelerine olanak sağlamış olacağız. Bizlerde halkımızdan aldığımız destek sayesinde başarılı işlere imza atmaya devam edeceğiz “ dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam