SAHİLLERDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

- Cankurtaranlar göreve başladı

SAHİLLERDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI Güncel

 

Haber Merkezi

İl Özel İdaresi bu yaz da sorumluluk alanındaki sahillerde boğulma olaylarının önüne geçebilmek amacıyla cankurtaran hizmeti vermeye devam edecek. Mugada, Büyükkızılkum, Hatipler, Güzelcehisar, Amasra ilçesi Çakraz plajlarında toplam 14 kişilik cankurtaran ekibi göreve başladı.

İl Özel İdaresi bu yaz da sorumluluk alanındaki sahillerde boğulma olaylarının önüne geçebilmek amacıyla can kurtaran hizmeti vermeye devam edecek. Mugada, Büyükkızılkum, Hatipler, Güzelcehisar, Amasra ilçesi Çakraz plajlarında toplam 14 kişilik cankurtaran ekibi göreve başladı. Her sahilde  ise 1  jet- ski,  çakraz plajında da  zodyak bot görev esnasında kullanılacak. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, can kurtaran hizmetiyle ilgili olarak “İlimizde yaz sezonu boyunca sahillerimizden faydalanan yerli ve yabancı turistlerin daha güvenli bir ortamda denize girebilmeleri ve boğulma olaylarına müdahale etmek için, İdaremizin sorumluluk alanında bulunan merkez ilçe Arıönü (Mugada), Büyükkızılkum, Hatipler, Güzelcehisar, Amasra ilçesi Çakraz plajlarında olmak üzere toplam 14 kişilik cankurtaran ekibimiz göreve başladı” dedi.
 

HER SAHİLDE 1 JET- SKİ OLACAK

can kurtaran ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin  kazasız belasız bir yaz sezon geçirmelerini dileyen Kayış, “Her sahilde 1 adet jet- ski çakraz plajında ise Zodyak bot görev esnasında kullanılacaktır. Plajlarımızda görev yapan cankurtaranlarımız bronz ve gümüş cankurtaran sertifikasına sahip olup sahillerimizde bulunan gözetleme kulelerimizden dürbün yardımıyla denize giren yerli ve yabancı turistlerin geçirmeleri muhtemel tehlikeler karşısında anında kurtarma müdahalesinde bulunmaktadırlar. İlimiz sınırları içerisinde sahillerimize tatile gelen yerli ve yabancı turistlerimize; görev yapan bütün cankurtaranlarımıza Sahil Güvenlik Komutanlığı Ekiplerine kazasız belasız bir yaz sezonu geçirmelerini diliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam