DİRİM’DEN İŞADAMLARINA BARTINSPOR ÇAĞRISI

Top artık işadamlarında

DİRİM’DEN İŞADAMLARINA BARTINSPOR ÇAĞRISI Güncel

Nurdan Eroğlu

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)  üyeleri için her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar  programını bu yıl da gerçekleştirdi. Grand Astra Otel’de düzenlenen iftar işadamlarını bir araya getirdiği gibi ilin zirvesini de bir araya getirdi.  Bartın Valisi Nusret Dirim, iftarda yaptığı konuşmada işadamlarına Bartınspor’a destek çağrısında bulundu. Bartınspor’a destek olunması gerektiğini her fırsatta dile getiren Dirim işadamlarına  “Her beraber Bartınspor’a sahip çıkalım”  diye seslendi. 

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)  üyeleri için her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar  programını bu yıl da gerçekleştirdi. Grand Astra Otel’de düzenlenen iftara Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi Sekreteri İbrahim Kayış, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav ve Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüp Ustaoğlu, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, CHP İl Başkanı Mehmet Arslan, daire müdürleri, 75. Yıl Huzurevi sakinleri,  BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık ve  çok sayıda iş adamı katıldı.

BTSO ÜYELERİ İŞLEMLERİNİ ARTIK ONLİNE YAPABİLECEK

Misafirlerini kapıda karşılayan Başkan Halil Balık iftar sonrasında yaptığı konuşmada BTSO üyelerinin artık istedikleri belgeleri BTSO’nun internet sitesinden online olarak elde edebileceklerini söyledi.  üyelerin bu konuda oda  çalışanlarından bilgi alabileceklerini ifade eden Balık, “Bugün burada bütün üyelerimiz bulunuyor. Onun için birkaç konuya değinmek istiyorum.  Ticaret ve Sanayi Odamızda artık işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Herhangi bir belgeye ihtiyacınız olduğu zaman internet sitemiz üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu konuda odamızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Arkadaşlarımız size yardımcı olacaktır” dedi.

BALIK’TAN İŞADAMLARINA MESLEKİ EĞİTİM BELGESİ UYARISI

İnşaat sektöründeki işadamlarını da mesleki eğitim belgesi konusunda uyaran Balık, “İnşaat sektöründe yer alan arkadaşlarımıza da meslek eğitim belgeleriyle ilgili bir bilgilendirme de yapmak istiyorum. Mesleği eğitim belgeleri 2016’da başlamıştı bu yıl da devam ediyor. Başlangıç olarak parayı veriyorsunuz. Daha sonra verdiğiniz parayı geri alıyorsunuz. Meslek belgesi olmandan çalışan işçilere cezalar olduğu gibi belgesi olmayan işçiyi çalıştıran işverene de cezalar var. 2018 yılında bu eğitimler tamamen ücretli olacak. Bu nedenle şimdiden bu konuda eksikliklerinizi tamamlamanızı rica ediyorum “şeklinde konuştu.

İFİL İFİL BARTIN İMZALI OLARAK ÜYELERE DAĞITALACAK

BTSO’nun katkılarıyla basılan ve İl Halk Kütüphanesi Eski Müdürü Ali Bülent Göçmen tarafından yazılan “İfil İfil Bartın” isimli kitaba da değinen Halil Balık, “İl Halk Kütüphanesi Eski Müdürümüz Bülent Göçmen “İfil İfil Bartın” isimli bir kitap yazdı. Bartın ağzına ait kelimelerin olduğu güzel bir kitap. Okurken çok keyif alacağınızdan eminim. Bu kitabı bütün üyelerimize sadece imza karşılığı dağıtacağız. İftarımıza katılan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

“SİZLER ÜLKEMİZİN VE İLİMİZİN LOKOMOTİFLERİSİNİZ”               

İftarın onur konuğu olan Bartın Valisi Nusret Dirim de iftar sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak işadamlarının Bartın ve ülkemiz için önemine değinen Dirim şunları söyledi:

“Bu güzel manzara hep devam etsin. Çünkü bu Bartın’ın gücü. Siz işadamları Bartın’ın ve ülkemizin lokomotiflerisiniz. Bu nedenle bizler işadamlarımızın sayısının artması ve iş alanlarının kapasitesinin artmasından yanayız. Ülkemizin gelişmesinin ve büyümesinin en temel unsurlarından birisi de işadamları. Cesaretli işadamı bu durumun en önemli aktörü. Bu nedenle bizler iş dünyasını yani siz işadamlarını her fırsatta destelemek durumundayız. Onların önünü açacak, işlemlerini kolaylaştıracak uygulamaları geliştirmek durumundayız.

“BARTIN’IN EN BÜYÜK AVANTAJI HUZURLU VE GÜVENLİ OLMASI”

Bartın’ın bir çok avantajları olduğunu görüyorum. Bu avantajları eğer güzel kullanabilirsek gelecekte Bartın hak ettiği yere gelecektir. Bartın’ın en büyük avantajlarının başında bir defa huzurlu ve güvenli bir şehir olması geliyor. Burada huzur içerisinde birlikte bu sofrayı paylaşıyoruz. Bu, bunun en güzel göstergesi. Günün her saatinde Bartın’ın dağlarından sahiline kadar her yerinde güven içerisinde dolaşabiliyoruz. Fabrikalarımız güven içerisinde 24 saat çalışabiliyor. Bu güzel bir avantaj.

BARTIN’IN AVANTAJLARINI VE DEZAVANTAJLARINI SIRALADI

Bartın’ın orman varlıkları, sahili, tarihi varlıkları , madeni de çok önemli bir avantaj. Bartın bu avantajları eğer güzel kullanabilirse daha çok gelişecektir. Tabi ki Bartın’ın avantajları olduğu kadar dezavantajları da var. Ulaşım, liman, enerji bu dezavantajlar arasında yer alıyor. Bu dezavantajları minimize edip avantaja dönüştürebilirsek geleceğimiz çok parlak olacaktır. Bu doğrultuda el birliğiyle çalışacağız ve geleceğimiz güzel aydınlık olacak. Gençlerimiz iş bulmak için başka yerlere gitmek durumunda kalmayacaklardır. Burada doydukları ve iş bulabildikleri sürece neden dışarıya gitsinler?  Gurbette hayat gerçekten çok zor.

“İSTANBUL’DAKİ BARTINLI İŞADAMLARIYLA BİRLİK İÇERİSİNDE OLMALIYIZ”    

Ama gençlerimiz burada maalesef kendilerini ve ailelerini geçindirecek iş bulamadıkları için gurbete gidiyor. Geçenlerde İstanbul’da yaşayan Bartınlılarla bir araya geldik. Buradan daha kalabalık bir ortamda oradaki işadamlarımızla iftarda bir araya gelerek orucumuzu açtık. Orada da Bartın’ı konuştuk. Oradaki işadamlarımızın yürekleri Bartın için çarpıyor. Ve oldukça da alanlarında başarılar. Onlarla işbirliği yaparak el birliğiyle bölgemizi ve ilimizi kalkındırabilir. 

ÖĞRENCİ SAYISI 18 BİNE ULAŞACAK?

Ayrıca gelişen üniversitemiz de kentimiz için çok büyük bir avantaj. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında üniversitemizin öğrenci nüfusunun tüm kontenjanlar dolarsa 18 bine ulaşması bekleniyor. Bu genç ve dinamik nüfus anlamına geliyor. Bu da şehrimizi ekonomik anlamda destekleyeceği gibi şehrimize dinamik bir güç katacaktır. Bu öğrencilerimize iyi ev sahipliği yapmamız gerekiyor.

TOP ARTIK İŞADAMLARINDA

Son kez bir konuyu daha hatırlatmak istiyorum. Bizim şehrimizin bir takımı var. Bartınspor.  Değerli işadamlarımız Bartınsporu’muzu da el birliği içerisinde lige artık taşımamız gerekiyor. Bartın bunu hak ediyor. Aynı zamanda bunu yapabilecek güçte. Her beraber Bartınspor’a sahip çıkalım. Bartınspor’un yanında olalım.  Şimdiden hepinizin kadir gecesini ve Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam