HEYKELLER YERLEŞTİRİLDİ

Halktan meraklı bakışlar

HEYKELLER YERLEŞTİRİLDİ Güncel

Muhammet Civan

Bartın Belediyesi tarafından Hükümet Caddesi'nde başlatılan çevre düzenleme çalışmaları kapsamında caddeye Bakırcı Ustası ve Ağdacı Heykelleri yerleştirildi. Heykellerin yerleştirilmesiyle vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Vatandaşlar heykelleri etrafında dönerek incelerken gülümseten anlarda yaşandı.

Bartın Belediyesi tarafından Hükümet Caddesi'nde başlatılan çevre düzenleme çalışmaları kapsamında caddeye Bakırcı Ustası ve Ağdacı Heykelleri yerleştirildi. Heykellerin yerleştirilmesiyle vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Vatandaşlar heykelleri etrafında dönerek incelerken gülümseten anlarda yaşandı. Özellikle ağdacı heykeline ilgisi ise çok fazla oldu. heykelde terazi kefesinin içinde bulunan ağırlıkları inceleyen vatandaşlar, terazinin diğer tarafındaki  beyaz ağdayı sembolüne de ayrı bir ilgi göstererek bir müddet ne olduğunu anlamaya çalıştı. 

“KÜLTÜRÜMÜZÜ GELECEĞE TAŞIYORUZ”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Akın, Doğalgaz ve diğer altyapı çalışmaları tamamladıktan sonra granüllü taşlarla üstyapı çalışmalarını yapmış olduğumuz Hükümet Caddesi’nde çevre düzenleme çalışmalarına başladık. Tarihi dokuyu ön plana çıkartmak amacıyla caddeye Bakırcı Ustası ve Ağda Satan Adam Heykelleri yerleştirdik. Bu Heykellere birde Simit Satan Adam Heykeli ekleyeceğiz. Bu çalışmalarının yanı sıra çiçek saksıları ve çöp kovaları ile ilgili düzenlemeler yapacağız. Kent Müzesi’nin yapımı ile Hükümet Caddesi'nde ki tarihi görünümü çok daha güzel şekilde sergileyeceğiz. Kültürümüzü geleceğe taşıyor, çalışmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz” dedi.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam