AMASRA ANAOKULU YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA HİZMETE AÇILACAK

Tunç, Amasralılara müjdeyi verdi

AMASRA ANAOKULU YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA HİZMETE AÇILACAK Güncel

 

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra anaokulu inşaatının hızla devam ettiğini belirterek, yeni eğitim öğretim yılının başından itibaren hizmete açılacağı müjdesini verdi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra anaokulu inşaatının hızla devam ettiğini belirterek, yeni eğitim öğretim yılının başından itibaren hizmete açılacağı müjdesini verdi. Amasra İlçesindeki öğrencilerin bağımsız modern bir eğitim yuvasına bu yıl kavuşacağını söyleyen  Tunç, Amasra ilçe merkezinde Milli Eğitim Müdürlüğü binasının yanında inşaat çalışmaları hızla devam eden ve bir milyona mal olan Amasra Anaokulunun, 600 metrekare büyüklüğünde, 8 derslikli ve 250 öğrenci kapasiteli olarak inşa edildiğini, anaokulu tamamlandıktan sonra Amasralı çocuklarımız bağımsız bir binada ve tam gün eğitim alacaklarını kaydetti.

“AMASRA ÇOK PROGRAMLI LİSESİ ÖRNEK EĞİTİM KAMPÜSÜ OLACAK”

“Ülkemizde son 15 yılda en büyük kaynağı eğitime ayırdık”  diyen Yılmaz Tunç, “Daha kaliteli eğitim için Amasra İlçemizde, anaokulunun yanı sıra, Kaleşah ilköğretim ve ortaokulunu Kaleşah’ta,  Amasra Çok Programlı Lisesi yeni bina inşaatını Ahatlar’da tamamladık.  Bunun yanında Amasra Çok Programlı Lisesi’nde Amasra köylerinden ve Amasra dışından da öğrencilerin öğrenim görebilmesi için 200 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunu da 2016 yılı yatırım programına aldık. 7 milyon 550 bin lira ödenek öngörülen yurt için proje çalışmaları tamamlandı yakında ihaleye çıkacağız. Böylece Amasra önümüzdeki günlerde modern bir anaokuluna; eğitim binası, yurt binası ve spor tesislerini bünyesinde barındıran Amasra Çok Programlı Lisesi ile de örnek bir eğitim kampüsüne sahip olacak” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam