VALİ, SORUNLARI VE TALEPLERİ DİNLEDİ

Sektörün sorunları masada

VALİ, SORUNLARI VE TALEPLERİ DİNLEDİ Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Madeni eşya ve metal sektörünün sorunları Bartın Valiliğinde masaya yatırıldı. Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında yapılan toplantıda Vali Dirim, işletmeler, taleplerini ve önerilerini dinledi.

Madeni eşya ve metal sektörünün sorunları Bartın Valiliğinde masaya yatırıldı. Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında yapılan toplantıda Vali Dirim, işletmeler, taleplerini ve önerilerini dinledi. Toplantıya Bartın Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, Bartın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi, İşkur İl Müdürü Adnan Arslan, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz ve esnaflar katıldı. Toplantılarının yapılma amacını anlatan Dirim, “Ayda iki sektörümüzle beraber toplantı yapıyoruz. Onlarla bir araya gelerek, ilk ağızdan Bartın’daki durumlarını öğretmeye çalışıyoruz. Sektörde karşılaştıkları sıkıntılarını dinliyoruz. Sıkıntılarının çözüm yolları varsa çözmeye çalışıyoruz. Önerileri varsa önerilerini alıyoruz. Bakanlığı iletilmesi gereken konuları ilgili Bakanlıklara iletiyoruz. Bakanlıklarımızla paylaşılması için alt yapı oluşturuyoruz. Bu anlamda bugün (Dün) Madeni Eşya ve metal sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlarımızla bir aradayız. Buradaki katılımcılar ile toplantımız amacına ulaşacaktır. Toplantımızın başarılı geçmesini ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi

DİRİM’DEN “GEREKEN YAPILACAK” SÖZÜ

Nusret Dirim’in konuşmasının ardından Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, odasının faaliyetlerini ve Bartın’daki madeni eşya ve metal sektörünün durumunu anlatan bir sunum gerçekleştirildi. Akdeniz’in sunumunun akabinde madeni eşya ve metal sektöründe faaliyet gösteren işletmeciler sorunlarını, taleplerini ve önerilerini Dirim ile paylaştı. İşletmecilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Dirim, sorunların çözümleri konusunda gerekenlerinin yapılacağını kaydetti.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam