BARFED’TE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Başkan Zeynel Özsoy oldu

BARFED’TE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR Güncel

Haber Merkezi

Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurulda BARFED Başkanlığına Zeynel Özsoy seçildi.  Başkan Özsoy "Elimizden geldiğince BARFED'in farkındalığını oluşturmaya çalışacağız. İnşallah mahcup olmayız. Teveccühleriniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum"

Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurulda BARFED Başkanlığına Zeynel Özsoy seçildi.   BARFED'in en kalabalık genel kurulunun yapıldığını anlatan Özsoy, "Federasyonumuzun içinde çok kıymetli arkadaşlarımız var. Çok büyük bir yük verdiniz. Bartın en son göç veren illerimizden. Bu noktada sivil toplumda biraz zayıf kaldık. Bunu aşmak için elimizden geleni yapacağız. Bunun içinde yönetimden sözü aldık. İstanbul dışındaki Ankara ve diğer ilerdeki dernekleri de federasyona dahil etmek istiyoruz. Elimizden geldiğince BARFED'in farkındalığını oluşturmaya çalışacağız. İnşallah mahcup olmayız. Teveccühleriniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

TUNÇ:   “BARFED OLARAK KATKINIZ ÖNEMLİ”

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise birlik ve beraberlik içinde güzel bir kongrenin yapıldığını söyledi. Emeği geçen herkese teşekkür eden Tunç, "Zeynel abimizi tebrik ediyoruz. Biz de Bartın’dan, Ankara'dan her türlü desteği vereceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum. Başarılar diliyorum. Bugüne kadar emeği geçen onursal başkanlarımıza ve Bartınlılara teşekkür ediyorum. Hepimizin hedefi doğduğumuz, yetiştiğimiz Bartın'a hizmet etmek. Bartın'a yapılacak ne kadar güzellik varsa elimizi taşın altına koymak görevimiz. BARFED olarak katkınız önemli. Birlik ve beraberlik içinde aşamayacağız iş yok" şeklinde konuştu.  AK Parti hükümeti süresinde Bartın'da yapılan çalışmalardan bahseden Tunç, terörün her türlüsünü ülkemizden temizleyerek Bartın ve Türkiye için çalışmalara devam edeceklerini anlattı.
UZUN: “ULUSLULAR OLARAK GAYRETLE ÇALIŞIYORUZ"
Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun Bartın derneklerini bir arada tutan BARFED ile birlikte olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi. Federasyonun ilk kurulduğu günden beri takipçisi olduklarını aktaran Uzun, "Üzerimize düşeni yapacağız. Bu noktada daha fazla gayret edeceğiz. Tüm Uluslular olarak gayretle çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde daha çok hizmet edileceğine inanıyorum. Kongrenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

AVCI: "BARTIN'I HEP AKILLARDA TUTACAĞIZ"
 
Genel kurulda divan başkanlığını yapan BARFED Başkanvekili Sabri Avcı da  federasyonun kuruluş gayesinin Bartın ve Bartınlılar olduğunu söyledi. İstanbul'da yaşayan Bartınlı hemşerilerle dayanışma ve yardımlaşmayı ön planda tuttuklarını anlatan Avcı, "Gerek hükümet gerekse devlet nezninde yapılan görüşmelerle Bartın'ı hep akıllarda tutacağız. Yeni yönetim olarak bundan sonra İstanbul'da her ay bir ilçede olmak üzere bir Bartınlılar günü düzenleyelim. İstanbul'da Bartınlılar farkındalığını oluşturalım. Bunu da sivil toplum inisiyatifi ve nitelikli Bartınlıların gücüyle bunu yapalım. Durmak yok yola devam" ifadelerinde bulundu.

BARFED Eski Başkanı Ahmet Yılmaz da bugüne kadar yapılan çalışmalardan dolayı emeği geçenlere teşekkür ederek "İyi varsınız, var olmaya devam ediniz. Biz Bartınlıyız. Hep sizlerden gurur duyacağız." dedi. Birlik ve beraberlik atmosferinde gerçekleştirilen genel kurulun ardından yeni dönem BARFED üyelerini tek tek tebrik eden AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, kurula katılan hemşerilerle sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam