YALÇINKAYA’DAN KARNE MESAJI

“Karne her şeyin göstergesi değil”

YALÇINKAYA’DAN KARNE MESAJI Güncel

 

Haber Merkezi

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Rıza Yalçınkaya, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karnenin öğrencilerin kişiliğini ya da zeka düzeyini ortaya koyan bir gösterge olmadığını vurgulayan Yalçınkaya, mesajında ailelerin, öğrencilere bu bilinçle yaklaşacağına inandığını söyledi.

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Rıza Yalçınkaya, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yalçınkaya mesajında  “Geleceğimizin teminatı ve yarınlarımızın umudu öğrencilerimiz, bugün çalışmalarının karşılığı olan karnelerini alacaklar. Bütün öğrencilerimizi göstermiş oldukları gayretlerinden dolayı kutluyor karnedeki notları ne olursa olsun umutlarını, cesaretlerini, daha çok çalıştıkları takdirde başarılı olacaklarına dair inançlarını her zaman diri tutmalarını diliyorum” dedi.

“HEDEF ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ ÇAĞDAŞLIK YOLU”

Karnenin, öğrencilerin zayıf ve güçlü yönlerini analiz etmesine ve eğer varsa eksikliklerini fark etmesine ve bir dahaki dönem için tedbirler almasına olanak sağlayan bir araç olduğuna dikkat çeken Yalçınkaya, karnenin öğrencilerin kişiliğini ya da zeka düzeyini ortaya koyan bir gösterge olmadığını vurguladı. Yalçınkaya, mesajında ailelerin, öğrencilere bu bilinçle yaklaşacağına inandığını belirtti. Yalçınkaya, “Hedefimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlı, topluma ve ülkesine karşı sorumluluklarını bilen, her zaman adaletten yana ve özgür düşünen, dürüst gençler yetiştirmek olmalıdır. Daha bilimsel, daha akılcı ve daha çağdaş bir eğitim sistemini hak eden öğrencilerimiz için yaz tatilinin yeni başarılara adım atabilmeleri için bir vesile olmasını diliyor; Cumhuriyetimizin ışığı olan çocuklarımıza emek veren kıymetli öğretmenlerimize ve velilerimize iyi tatiller temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam