ÜNİVERSİTE STRATEJİLERİNİ ÖĞRENCİLERİYLE BELİRLİYOR

5 yıllık stratejik plan yapılıyor

ÜNİVERSİTE STRATEJİLERİNİ ÖĞRENCİLERİYLE BELİRLİYOR

Haber Merkezi

Bartın Üniversitesi 2018-2022 dönemini kapsayan stratejik planı hazırlama çalışmaları kapsamında öğrencilerle bir toplantı gerçekleştirildi. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, öğrencilerin üniversitenin en önemli paydaşları olduğunu belirterek, üniversitenin geleceğine tüm paydaşların görüşleri alınarak karar verileceğini söyledi.

Bartın Üniversitesi’nde 2018-2022 dönemlerini kapsayan stratejik planıyla ilgili çalışmalar başladı. Bu kapsamda ilk olarak üniversite öğrencileriyle bir toplantı düzenlenerek, görüşleri alındı. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, öğrencilerin üniversitenin en önemli paydaşları olduğunu belirterek, üniversitenin geleceğine tüm paydaşların görüşleri alınarak karar verileceğini söyledi. Rektör Uzun, “Üniversitemizin gelecek hedefleri belirlemek için planlama çalışmalarına başladık. Yeni stratejik planla Üniversitemizin mevcut kaynakları ile iç ve dış paydaşların faydalarını en üst seviyeye çıkartmak gayesinde olacağız. Çalışmalarımızla, kurumsal itibarı ve kaliteyi artırması, paydaş ihtiyaçlarının belirlenmesi, yönetsel karar almada katılımın üst düzeye çıkartılması amaçlanıyor. Öğrencilerimizle başladığımız çalışmaları, akademisyenlerimizle devam ettirip şehir ve bölgedeki paydaşlarımızla da görüşerek tamamlayacağız” dedi. 

ÖĞRENCİLER DÜŞÜNCELERİNİ AKTARDI

Stratejik Planlama Ekibi Başkanı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Semerci’nin stratejik planlama ile ilgili bilgiler verdiği toplantıda, öğrenciler talep, görüş ve önerilerini aktardı. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda stratejik planlamaya dair öğrencilerin düşünce ve önerilerini saptamak üzere anketler de dolduruldu. Şu ana kadar öğrenciler tarafından üniversite bilgi yönetim sistemi üzerinden doldurulan 9 binden fazla anketten elde edilen bilgilerle birlikte 2018-2022 yılı stratejik plan oluşturulacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam