HEDEF RAMAZAN BAYRAMINA KADAR BİTİRMEK

216 kilometrelik yolun tamiri yapıldı

HEDEF RAMAZAN BAYRAMINA KADAR BİTİRMEK Güncel

Haber Merkezi

İl Özel İdaresi diğer yıllara nazaran son 2 yıldır kış şartlarının zor geçmesinden dolayı bozulan yollarda asfalt tamiri çalışmalarına başladı. 2 yıldır soğuk ve don olayının fazla olmasından dolayı il genelinde yolların yüzde 75’inin hasar gördüğünü ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış nisanda başlayan asfalt onarım çalışmaları kapsamında şuana kadar il genelinde 216.15 kilometrelik yolun bakım ve onarımının yapıldığını söyledi.

İl Özel İdaresi diğer yıllara nazaran son 2 yıldır kış şartlarının zor geçmesinden dolayı bozulan yollarda asfalt tamiri çalışmalarına başladı. 2 yıldır soğuk ve don olayının fazla olmasından dolayı il genelinde yolların yüzde 75’inin hasar gördüğünü ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış nisanda başlayan asfalt onarım çalışmaları kapsamında şuana kadar il genelinde 216.15 kilometrelik yolun bakım ve onarımının yapıldığını söyledi. Ramazan Bayramına kadar köy yollarının önemli bir kısmında asfalt bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanması hedeflendiğini kaydeden Kayış, “Bilindiği gibi İl Özel İdaremizin görev ve sorumluluk alanında il genelinde  bin 951,44 kilometrelik yol ağımız bulunmakta olup, bu yolların bin 420 kilometresi asfalt ve sıcak asfalt olarak yapılmıştır.
2016-2017 yılı kış mevsimi diğer yıllara göre soğuk ve don olayı fazla olması nedeniyle yollarımızın yüzde 75’i hasar görmüş olup asfalt tamirine ihtiyaçlı hale gelmiştir. Asfalt tamirlerine kış mevsimi biter bitmez Nisan ayında başlanılmış, İlimizin günaşırı yağışlı geçmesine rağmen bugüne kadar bin 136 ton sıcak (BSK) asfalt kullanılarak il genelinde 216.15 kilometre yolun asfalt bakım onarımları yapılmıştır. İl Özel İdaremiz Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekip ve araç sayılarını çoğaltarak Ramazan Bayramına kadar il genelinde tamire ihtiyaç duyulan köy yollarının önemli bir kısmında asfalt bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanması hedeflenmiştir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam