İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YANGIN ÖNLEME VE SÖNDÜRME TEKNİKLERİ TEMEL EĞİTİMİ VERİLİYOR

Okul gibi itfaiye

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YANGIN ÖNLEME VE SÖNDÜRME TEKNİKLERİ TEMEL EĞİTİMİ VERİLİYOR Güncel

Haber merkezi

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından, yeni hizmet binasına taşındığı günden bugüne kadar; çok sayıda kurum, kuruluş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseye yangın önleme ve söndürme teknikleri temel eğitimi veriliyor. Bu çalışma ile eğitim gören katılımcılarımız, olası yangın durumunda bilinçli bir şekilde ilk müdahaleyi gerçekleştirecek seviyeye getiriliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, “Yangına müdahaleden önce yangının çıkmasına sebep olan etkenleri öncelikle küçük yaştaki öğrenci guruplarımıza, daha sonra talep eden kurum ve kuruluşlarımızda görevli çalışanlara ekiplerimiz tarafından eğitimler veriliyor, bilinçlendiriliyor. Yangının her hali, çıkma sebepleri, çıktıktan sonraki müdahale şekilleri hem görsel, hem de fiziksel olarak eğitim alan gruplarımıza tatbik ettiriliyor. Bu sayede olası yangın durumlarına eğitim alan bu kardeşlerimiz bilinçli bir şekilde ilk müdahaleyi gerçekleştirebilecek seviyeye getiriliyor. Bu çalışmada görevli uzman itfaiye personelimize ve katılımcılarımıza teşekkür ediyor, kazasız, afetsiz ömür geçirmelerini diliyorum” dedi.

İTFAİYE EĞİTİM FAALİYETLERİ

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü’nün yangın söndürme ekiplerinde görevli personellerine, Kurucaşile Emniyet Amirliği Personeline, Bartın SANKO Çimento Fabrikasında yangın söndürme ekiplerinde görevli personellerine, Sağlık Müdürlüğü personeline, Türk Telekom Personeline, Bartın Üniversitesi personeline, Bartın Askerlik Şubesi Personeline, Fatih Sultan Mehmet Anadolu  Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet  Anadolu Lisesi, Gürgenpınarı Ortaokulu, Çaydüzü İlköğretim Okulu ve İnönü İlköğretim Okulu öğrencilerine;  herhangi bir yangın ve patlama anında, yangının önlenmesi, genişlemesine meydan verilmemesi, can ve mal kaybının azaltılması konularında teorik, pratik, uygulamalı ve tatbikatlı olarak, Yangın Önleme ve Söndürme Teknikleri Temel  Eğitimi verildi. Ayrıca;  Gökkuşağı Anaokulu, Bahçeşehir Anaokulu, Amerikan Koleji, Fatih Koleji, Kız Meslek Lisesi Anaokulu, Aydede Anaokulu, 7 Eylül Anaokulu, 23 Nisan Anaokulu, Çaydüzü Anaokulu,  Kaman Köyü İlköğretim Okulu, Abdipaşa Ayşe Özsoy Anaokulu, Orduyeri Kuran Kursu öğrencileri ve Budakdüzü İlköğretim Okulu Öğrencileri, Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Kendilerine İtfaiye Hizmet Binası gezdirilerek itfaiye araç gereç ve giyim kuşamları tanıtıldı,  yangınlar hakkında bilgiler verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam