Ulus’ta 2 bin kişi iftar sofrasında bir araya geldi

Tunç yeni hedefi açıkladı

Ulus’ta 2 bin kişi iftar sofrasında bir araya geldi Güncel

Nurdan Eroğlu

Ulus Belediyesi her yıl Ramazan ayında düzenlediği iftar programını bu yılda gerçekleştirdi. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla yenilenen Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan iftara 2 bin kişi katılırken iftar öncesinde semazen gösterileri yapıldı. İftar sonrasında bir konuşma yapan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus’a yeni bir hükümet binası yapacaklarını söyledi. Tunç ayrıca yine ilçeye Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) destekleriyle bir otel yapılacağını da kaydetti.

Ulus Belediyesi her yıl Ramazan ayında düzenlediği iftar programını bu yılda gerçekleştirdi. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla yenilenen Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan iftara Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Ulus Kaymakamı Recep Hasar, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Vali Yardımcısı Murat Karasu,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Abdişapa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, AK Parti İl, Merkez İlçe ve İlçe Teşkilatı üyeleri ve 2 bin kişi katıldı. İftar öncesinde ilahiler okurken yapılan semazen gösterisi vatandaşları büyüledi.

YENİLENEN CUMHURİYET MEYDANINDA İLK İFTAR

İftar sonrasında bir konuşma yapan Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, “Meydanımızda yapılan yeniliklerin ardından ilk defa iftar programı gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl çalışmalardan dolayı meydanımızda iftar programı kuramamıştık. Ancak burada iftar programımı gerçekleştiremesek te çok güzel bir yerde bunu gerçekleştirmiştik. Geçen yıl iftar programımı hayırseverlerimizin katkılarıyla yapılan Ulus Meslek Yüksek Okulumuzun açılışının ardından okul bahçesinde gerçekleştirmiştik. Cumhuriyet Meydanımızda bu yıl yeni haliyle ilk iftar soframızı kurmanın mutluluğunu da ayrı yaşıyoruz tabi. İftarımıza katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 2 bin kişilik sofrada sizlerle orucumuzu açmak bize ayrı bir gurur veriyor” dedi.

TUNÇ: “ULUS BÜYÜK BİR DEĞİŞİM YAŞIYOR”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise yaptığı konuşmada Ulus’un büyük bir değişim yaşadığını ifade ederek “Bu güzel iftar sonrasında bizi buraya getiren Sayın Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin Uzun’a ve değerli çalışma arkadaşlarına çok çok teşekkür ediyorum. Sizlere de katıldığınız için ayrı teşekkür ediyorum.  Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif gerçekten birlik ve beraberliğe vesile oluyor. Başkanımızın dediği gibi Ulus değişmeye devam ediyor ki gerçekten de Ulus bayağı bir değişti. Güzel hizmetler aldı. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarını tamamladık. İlçemizi güzelleştirdik. Ulus Hastanemizi yaptık. İlçemize yeni okullar kazandırdık. İmam hatip  lisesi, Anadolu lisesi, anaokulu ve en sonunda da Ulus Meslek Yüksek Okulu ilçemize kuruldu. Ulus’umuz anaokulundan üniversitesine kadar eğitim kurumlarıyla zenginleşti” dedi. 

ULUS’A OTEL YAPILACAK

Ulus’a Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) destekleriyle bir otel yapılacağını belirten Tunç, “Şimdi Ulus Çayının dere ıslahı devam ediyor. Bittiğinde çok güzel olacak. Ulus daha da güzelleşecek. Köprüleriyle yaya geçitleriyle gerçekten Ulus’u güzelleştiren ve gıpta ile bakılan bir Ulus Çayı göreceğiz. Ulus otelini de Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) projesiyle turizmin hizmetine açacağız. Bununla ilgili Belediye Başkanlığımız ve BAKKA koordinesiyle gerekli ödenekleri çıkardık. İnşallah bunu da Ulus’umuza kazandıracağız” şeklinde konuştu.

YENİ HEDEF YENİ HÜKÜMET BİNASI

Ulus’a aynı zamanda yeni hükümet binası da yapacaklarını açıklayan Tunç, “Ulus’ta bir diğer hedefimiz de hükümet binamızı yenilemek. Ulus 1944 yılında ilçe oldu. Yani eski bir ilçemiz. 1964’lü yıllardan kalma bir hükümet binamız var. Bu hükümet binasının yenilenmesinin vakti geldi. Sayın Kaymakamımız bu konuda gerekli yazışmaları yaptı. İlgililer de gelip gerekli tespitleri gerçekleştirdi. İnşallah Ulus İlçemizi modern bir hükümet binasına kavuşturmuş olacağız. Ulus için ne yapsak azdır. Bundan sonra da elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam